Atgriezties pie raksta

OT rīko informātikas konkursu skolēniem

Ogres tehnikumā (OT) norisinājās pirmais starpnovadu  5.-7.klašu "Informātikas konkurss 2017".

Pēc  Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu informātikas pedagogu iniciatīvas OT organizēja informātikas konkursu 5.-7.klašu skolēniem, kurā piedalījās 27 dalībnieki no 10 skolām.


Konkursam bija pieteikušās: Ogres Valsts ģimnāzija, Ogres 1.vidusskola, Jaunogres vidusskola, Suntažu vidusskola, Madlienas vidusskola, Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāle, Ogres sākumskola, Ķeipenes pamatskola, Lēdmanes pamatskola un Ķeguma komercnovirziena vidusskola. 


"Konkurss bija īpašs ar to, ka tajā netika vērtēts skolēnu individuālais vai skolu komandu darbs, bet veidotas jauktās komandas, kuru dalībniekus izlozēja," informē OT Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka. Piemēram, vienā no komandām darbojās skolēni no Ogres 1.vidusskolas, Ķeipenes pamatskolas un Lēdmanes pamatskolas.


"Galvenais, kas skolēniem bija jāparāda, tā bija prasme sadarboties. Kas labāk prata savā starpā komunicēt, organizēt darbu, tiem arī labāki rezultāti. Protams, pamatā ir informātikas zināšanas un prasmes, bet viņiem jāprot tās pielietot," uzsver A.Lukašenoka.


Konkursa dalībniekiem bija jāizpilda četri pamatuzdevumi. Viens no uzdevumiem - erudīcijas tests. Tas bija arī vienīgais pārbaudījums, ko katrs dalībnieks veica individuāli. Pārējo uzdevumu izpildīšanā tika iesaistīta komanda. Konkursa dalībniekiem bija jāveic informācijas meklēšana internetā un tās ievietošana Word programmā, informācijas apkopošana un nelielu aprēķinu veikšana Excel programmā, kā arī prezentācijas veidošana PowerPoint programmā.


Konkursa uzdevumi sasaucās ar informātikas programmu, ko skolēni apgūst skolā, bet, ja ņem vērā, ka komandas bija veidotas no dažādu klašu skolēniem, daži uzdevumi varēja sagādāt grūtības. "Pamatskolas  5.klasē skolēni apgūst PowerPoint, Paint programmas, 6.klasē  - Word programmu, bet 7.klasē – Excel programmu. Vienā no komandām uzdevums Excel programmā bija jāveic 6.klases skolniecei, kura ļoti veiksmīgi ar to tika galā un sasniedza labu rezultātu," skaidro A.Lukašenoka.


Par konkursa uzvarētājiem, iegūstot 31 punktu, kļuva Kaspars Andersons (Ogres 1.vidusskola), Diāna Kalva (Ķeipenes pamatskola), Laura Teikmane (Ķeguma komercnovirziena vidusskola).


2. vietu ar 29,33 punktiem izcīnīja Edgars Purmalis (Ogres 1.vidusskola), Rinalds Gradovskis (Ķeipenes pamatskola, Marks Kiseļovs (Lēdmanes pamatskola).


3.vietā, saņemot 27,91 punktu, ierindojās Marta Marija Maurāne (Suntažu vidusskola), Endijs Soldans (Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāle), Agnese Šmediņa (Ķeguma komercnovirziena vidusskola). Pavisam startēja deviņas komandas.


Šāda veida informātikas konkurss, ko organizēja OT , notika pirmo reizi. Organizatori izvērtējuši eksperimentālā konkursa pieredzi un plāno arī turpmāk šādus konkursus rīkot Ogres tehnikumā.


Pirmās atsauksmes, kas saņemtas no konkursa dalībniekiem un pedagogiem, ir pozitīvas, jo skolēnus aizrauj darbošanās komandā. Konkurss notika arī neierastā vidē – Ogres tehnikumā. Šo konkursu var nosaukt arī par Karjeras dienu, jo skolēniem bija iespēja iepazīties ar mācību laboratorijām un darbnīcām, kurās mācās tehnikuma audzēkņi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/38452

2017. gada 15. aprīlī, 09:51, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet