Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada skolēniem labi rezultāti mājturības olimpiādē Foto

Ogres tehnikumā (OT) notika Pierīgas novadu mājturības un tehnoloģiju olimpiāde, kurā ar panākumiem startēja Ikšķiles novada izglītības iestāžu skolēni.

Ikšķiles, Carnikavas, Garkalnes, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu mājturības un tehnoloģiju olimpiāde zēniem jau trešo gadu notiek Ogres tehnikumā, kas atrodas Ikšķiles novadā.


Olimpiādes atklāšanā piedalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa.


"Pašvaldība ir pateicīga mūsu sadarbības partnerim - Ogres tehnikumam – par līdzdalību olimpiādes organizēšanā. Citās Ikšķiles novada izglītības iestādēs nav tādas materiālās bāzes, lai varētu rīkot starpnovadu mājturības un tehnoloģiju olimpiādi zēniem un uzņemt skolēnus un pedagogus no septiņiem novadiem. Ogres tehnikums ir mūsu novada lielākā izglītības iestāde. Iespējams, ka kāds no olimpiādes dalībniekiem, iepazīstoties ar rekonstruēto un moderni aprīkoto profesionālo mācību iestādi, izvēlēsies to par vietu, kur turpināt izglītību," norāda D.Kļaviņa.


Olimpiādes dalībnieki tika vērtēti divās klašu grupās: 5.-6. klašu un 7.-9.klašu grupā. Jaunākās grupas zēniem bija jāizgatavo paliktnis mobilajam tālrunim no koka, bet vecākās grupas zēniem – pelnu liekšķere no metāla.


7.-9.klašu grupā godpilno trešo vietu izcīnīja Ikšķiles vidusskolas 7.klases skolnieks Ronalds Blumbergs (skolotājs Aivars Birkmanis). Pagājušajā gadā Ronalds startēja jaunākajā grupā, kur bija uzvarētājs. Ronalds ir priecīgs arī ar šogad uzrādīto rezultātu vecākajā grupā. Skolotājs Aivars Birkmanis atzīst, ka viņš ļoti augstu vērtē sava audzēkņa iegūto trešo vietu, jo Ronalds mācās tikai 7.klasē un viņam bija jāsacenšas ar daudz vecākiem puišiem.


Tikai nedaudz līdz 3.vietai pietrūka Tīnūžu pamatskolas 9.klases skolniekam Sandim Nesaulem (skolotājs Kaspars Trencis), kurš palika tūlīt aiz godalgoto trijnieka.


1.vietu vecākajā grupā izcīnīja Dairis Rihards Irbe (Siguldas pilsētas vidusskola), bet 2.vietu - Eduards Rāzna (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola). Pavisam šajā grupā piedalījās 8 dalībnieki.


Veiksmīgi rezultāti Ikšķiles novada skolu zēniem arī jaunākajā grupā, kur par godalgotām vietām cīnījās 12 dalībnieku. 5.-6.klašu grupā Tīnūžu pamatskolas 6.klases skolnieks Kristers Staune (skolotājs Kaspars Trencis) ieguva 4.vietu, bet Ikšķiles vidusskolas 6.klases skolnieks Matīss Liepa (skolotājs Aivars Birkmanis) ierindojās 6.vietā. Godalgotās vietas ieguva: 1.vietā Alfrēds Auziņš (Olaines 1.vidusskola), Rihards Skrastiņš (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola), 3.vietā Markuss Bušs (Allažu pamatskola). 


"Žūrijai nebija viegli izvērtēt olimpiādes dalībnieku darbus, bet mēs to darījām ļoti rūpīgi. Vienam dalībniekam veicies vairāk, citam – mazāk, bet uzvarētāji ir visi, jo galvenais ieguvums ir iespēja piedalīties olimpiādē. Pats svarīgākais, ko mēs visaugstāk vērtējām, ir attieksme. Ja cilvēkam ir atbildīga attieksme pret darbu, tad viņš būs labs speciālists," atklāj žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas pārstāvis Andis Lejiņš.


Olimpiādes dalībnieku veikumu vērtēja arī OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāji Rihards Tontegode un Indulis Apsītis, bet par olimpiādes veiksmīgu norisi rūpējās mēbeļu galdnieku izglītības programmas 2.kursa audzēkņi Mārtiņš Slaguns un Ivo Urtāns. 


Pēc sekmīgas teorētisko un praktisko uzdevumu veikšanas OT direktore Ilze Brante sveica olimpiādes dalībniekus un pateicās skolēnu pedagogiem par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā. Kamēr audzēkņi darbojās ar olimpiādes uzdevumiem, pedagogi pilnveidoja zināšanas tālākizglītības seminārā.


Olimpiādes pirmo trīs vietu ieguvēji un viņu pedagogi saņēma ne tikai Diplomus, bet arī vērtīgas balvas.


Tradicionāli Mājturības un tehnoloģiju olimpiādi atbalsta SIA "LIC Gotus". Uzņēmums pārstāv plaši zināmus zīmolus, tajā skaitā Stanley, kuru ražotos instrumentus saņēma olimpiādes godalgoto vietu ieguvēji. Olimpiādes uzvarētājus sveica SIA "LIC Gotus" tirdzniecības vadītājs Gatis Kļaviņš, novēlot jauniešiem turpmākajā dzīvē strādāt gudri, izmantojot intelektuālo potenciālu un augstas kvalitātes instrumentus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/38467

2017. gada 18. aprīlī, 19:50, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sievasmāte • 2017. gada 19. aprīlī, 07:33
te var znotus noskatīt

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet