Atgriezties pie raksta

Atvērto durvju dienā skolēni iepazīstas ar Ogres tehnikumu Foto

Trešdien Ogres tehnikumā (OT) ieradās skolēni, vecāki un pedagogi no visas Latvijas, lai pārliecinātos par mācību iestādes sniegtajām iespējām.

OT karjeras izglītības pasākumus rīko visa mācību gada garumā – gan uzņemot skolu ekskursijas, gan dodoties pie skolēniem uz apdzīvoto vietu mācību iestādēm. Marta nogalē OT jau rīkoja Atvērto durvju dienas un tikšanos ar nozaru uzņēmējiem. Šos pasākumus apmeklēja vairāk nekā pusotra simta jauniešu.


"Vislielākā interese šajā Atvērto durvju dienā bija par Dizaina un mākslas nodaļu, kuras piedāvātās programmas vēlējās iepazīt 27 skolēni. Skolēni pēc vispārizglītojošās izglītības iegūšanas labprāt vēlētos mācīties arī Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā, uz kuru bija pieteikušies 16 jaunieši. Ne mazāka interese arī par datorsistēmas tehniķa profesiju, ko vēlētos apgūt 13 skolēni. Šoreiz mazāk jauniešu – vienpadsmit – apmeklēja Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļu. Tas skaidrojams ar to, ka viņi jau paguvuši iepazīties ar Ogres tehnikumu un savu izvēli izdarījuši," norāda OT projektu vadītāja tālākizglītības jomā Anita Stikute.


Topošie audzēkņi ne tikai izstaigāja kabinetus, laboratorijas un mācību angāru, bet arī iesaistījās dažādās aktivitātēs – brauca ar traktoru, krāva baļķus, mainīja motorzāģu ķēdes, rēķināja algas, šuva, darbojās ar 3D printeri, filmēja, fotografēja, mācījās gatavot kokteiļus un klāt galdus.


Mežsaimniecības angārā jauniešiem bija jāatpazīst mašīnu detaļas. Šo visnotaļ sarežģīto uzdevumu profesionālo priekšmetu skolotāja Aigara Strūberga vadībā veica arī trīs ogrēnieši.


Ogres Valsts ģimnāzijas 9.klases skolnieks Āris Strazdiņš. "Interesē dažāda meža tehnika, tāpēc vēlos pēc 9.klases nākt mācīties uz Ogres tehnikumu," stāsta Āris. Arī viņa skolas biedrs Matīss Beitāns un Ogres 1.vidusskolas skolnieks Toms Kogojs aizrāvušies ar tehniku un vēlas to padziļināti apgūt Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļā, lai kļūtu par meža mašīnu mehāniķiem.


Vairumam jauniešu, kuri ieradušies uz Atvērto durvju dienu, jau ir diezgan skaidra izvēle, kurā virzienā viņi vēlas sevi apliecināt.


Rīdzinieks Daniels Zvanītājs šogad absolvēs 9.klasi un Ogres tehnikumā nolēmis apgūt ēdināšanas pakalpojumu speciālista profesiju, jo vēloties sagādāt citiem prieku gatavojot garšīgu ēdienu.


Ziemeru pamatskolas 9.klases skolnieces Arta Kukurīte un Marta Jaunzema izvēlējušās tuvāk iepazīties ar klientu apkalpošanas un grāmatveža specialitātēm, lai izšķirtos, kurā no programmām rudenī uzsākt mācības. Arta atklāj, ka Ogres tehnikumā mācās pazīstami jaunieši, no kuriem saņemtas pozitīvas atsauksmes par šo mācību iestādi un arī abas 9.klases absolventes vēlas šeit turpināt izglītību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/38472

2017. gada 19. aprīlī, 15:24, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet