Atgriezties pie raksta

OT dalās pieredzē ar starptautiskā projekta dalībniekiem Foto

Ogres tehnikumā (OT) notika starptautiskā projekta "Darba vidē balstītu apmācību jaunie modeļi" partneru tikšanās, lai izvērtētu paveikto un iepazītos ar OT pieredzi.

Projekta mērķis - sadarbojoties dažādām profesionālajā izglītībā iesaistītajām pusēm, uzlabot darba vidē balstītas  izglītības efektivitāti, kā arī  uzlabot sabiedrības informētību par darba vidē balstītu izglītību.  Projekts tiek īstenots laikā no 2015.gada novembra līdz 2018.gada aprīlim.


Projektu "Darba vidē balstītu apmācību jaunie modeļi" (New WBL) īsteno Slovēnijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar partneriem no Somijas, Bulgārijas un Latvijas. Mūsu valsti šajā projektā pārstāv Latvijas Darba devēju konfederācija  un Valsts Izglītības satura centrs.


'Projekts saistīts ar darba vidē saistītu mācību ieviešanu un labāko modeļu atrašanu. Mēs, darba devēji, uzskatām, ka darba vidē balstītas mācības, ir ļoti aktuāls un svarīgs jautājums, bet dažādās valstīs tās tiek īstenotas atšķirīgi. Piemēram, Somijā tās tiek īstenotas citādāk nekā Vācijā, kaut gan abās valstīs darba vidē balstīto mācību īstenošanā ir labāko skaitā. Tāpēc mūsu partneri ir ne tikai no Somijas un  Vācijas, bet arī  no Slovēnijas un Bulgārijas, kur tikai domā un mācās, kā to izdarīt. Latvija ar saviem pilotprojektiem jau ir pusceļā,"  skaidro LDDK Politikas plānošanas dokumentu eksperte, projekta kontaktpersona no LDDK Ilona Kiukucāne.


20.aprīlī pieredzes apmaiņas tikšanās tika organizēta Latvijā, Ogres tehnikumā, kas ir arī LDDK biedrs. Projekta dalībnieki mūsu valstī uzturējās divas dienas, un Ogres tehnikums bija vienīgā profesionālā mācību iestāde, kuru viesi vizītes laikā apmeklēja.


"Mūsu mērķis ir iepazīties ar profesionālās izglītības iestādi, kurā tiek īstenotas darba vidē balstītas mācības. Mēs esam ieradušies Ogres tehnikumā, lai parādītu, kā jau četrus gadus šī mācību iestāde aktīvi, kvalitatīvi un veiksmīgi sadarbojas ar uzņēmējiem. Vēlamies projekta dalībniekiem parādīt vienu no labākajiem piemēriem mūsu valstī. Diskusijās analizēsim, ko citas valstis var pārņemt no Latvijas pieredzes," norāda I.Kiukucāne.


Tikšanās dalībniekus uzrunāja OT direktore Ilze Brante, iepazīstinot viesus ar tehnikuma veidošanās vēsturi un attīstību. Apvienojoties 2011.gadā trim profesionālās izglītības iestādēm, tehnikums izveidojies par mūsdienīgām prasībām atbilstošu mācību iestādi un drīz vien ieguvis Profesionālās izglītības kompetences centra statusu. 


2015.gada nogalē OT pabeigta arī mācību korpusa rekonstrukcija un uzcelts jauns mācību angārs Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem.


Ogres tehnikums ir viena no pirmajām sešām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, kas 2013.gadā uzsāka īstenot darba vidē balstītas mācības. Šajā mācību gadā darba vidē balstītu mācību īstenošanā iesaistīti 77 uzņēmumi, kuros darba vidē balstītas mācības apgūst  224 audzēkņi, kas ir aptuveni piektā daļa no visiem OT izglītojamiem.


Pēc I.Brantes prezentācijas viesi devās ekskursijā pa Ogres tehnikumu.


Pēc iepazīšanās ar Ogres tehnikumu viesi atzinīgi izteicās par redzēto. Projekta dalībnieki no Bulgārijas atklāja, ka Ogres tehnikums attīstībā ir pavirzījies daudz tālāk salīdzinājumā ar profesionālās izglītības iestādēm viņu valstī.


Par galveno uzdevumu darba vidē balstītu mācību īstenošanā, projekta dalībnieki no Bulgārijas uzskata profesionālās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, kas Latvijā jau ir veiksmīgi uzsākta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/38481

2017. gada 21. aprīlī, 07:04, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet