Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikums īstenos pieaugušo izglītības projektu Foto

Ogres tehnikuma (OT) konventa paplašinātajā konventa sēdē diskutēja par pieaugušo izglītības iespējām profesionālās izglītības kompetences centros, t.sk., ESF projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" īstenošanu sadarbībā ar pašvaldībām.

Sēdē piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, nozaru asociāciju pārstāvji, profesionālo izglītības kompetences centru vadība, kā arī pašvaldību vadītāji.


Ogres tehnikumam izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Ogres un Ikšķiles novada pašvaldībām, kuru pārstāvji darbojas arī OT konventā. 17.maija sēdē OT konventa sastāvā iekļauts arī Kokneses novada pašvaldības deleģētais pārstāvis – Kokneses novada pašvaldības izpilddirektors Ilmārs Klaužs.


Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola, kura atrodas Kokneses novadā, pēc reorganizācijas jauno mācību gadu uzsāks kā Ogres tehnikuma struktūrvienība.


Mācību iestāde piedāvā ēdināšanas pakalpojumu, biškopības un lauku īpašuma apsaimniekotāja profesionālās izglītības programmas. Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ jāmeklē jaunas tradīcijām bagātās profesionālās mācību iestādes saglabāšanas un attīstības iespējas.


95 gadu mācību iestādes pastāvēšanas laikā Vecbebros izveidota laba mācību un materiālā bāze, te strādā pieredzējuši un profesionāli pedagogi.


"Pašvaldība šīs pārmainās vērtē pozitīvi. Slēgt mācību iestādi nav prāta darbs, tāpēc kopīgi domāsim, kā to piepildīt. Mācību programmu īstenošanu pārņem Ogres tehnikums, un jau tuvākajā laikā tiks noslēgts sadarbības līgums par mūsu mācību bāzes izmantošanu. Pagaidām esošās izglītības programmas saglabāsies – skatīsimies, kuras programmas ir pieprasītas, kuras – nē," atklāj I. Klaužs.


Lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci, savlaicīgi novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu no šī gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim Latvijā tiks īstenots projekts "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", kurā iesaistījies arī Ogres tehnikums.


"Pieaugušo izglītības īstenošanai Ogres tehnikumā piedāvāsim gan visas esošās, gan nozares vajadzībām mūsu iespēju robežās arī jaunas izglītības programmas. Vienu daļu pieaugušo izglītības programmu īstenosim Vecbebros. Savukārt labiekārtotās mācību klases Vecbebros izmantosim tehnikuma ēdināšanas pakalpojumu speciālistu praktisko mācību organizēšanai," informē OT direktore Ilze Brante.


Kokneses pašvaldības izpilddirektors pauž atbalstu pieaugušo izglītības īstenošanai Vecbebros, jo laika gaitā ir pierādījies, ka jaunieši pēc pamatskolas vai vispārējās vidējās izglītības iegūšanas nav gatavi apgūt biškopja profesiju. Ar biškopību pārsvarā vēlas nodarboties pieauguši cilvēki ar augstāko lauksaimniecisko izglītību, kam ir vēlme paplašināt savas zināšanas.


Pieaugušo izglītības īstenošanai Vecbebros jau ir iestrādes, un šobrīd mācību dravā praktizējas grupas, kas biškopības programmu apgūst sestdienās un svētdienās. Šādas pašas grupas izveidotas arī lauku īpašumu apsaimniekotāja izglītības programmā. Arī tuvāko zemnieku saimniecību īpašnieki labprātāk sadarbojas ar pieaugušiem cilvēkiem, piebilst I. Klaužs.


"Profesionālās kompetences centros ir ieguldīti apjomīgi finanšu līdzekļi, modernizēta infrastruktūra, iegādātas modernas tehnoloģijas, mūsdienīgs aprīkojums, un esam gatavi īstenot pieaugušo izglītības programmas," apliecina I. Brante.


Jau drīzumā arī OT uzsāks pieaugušo izglītību atbalsta projekta ietvaros, lai mācības tiktu  nodrošinātas tuvāk dzīves vietai un saistībā ar darba tirgus vajadzībām. OT vadība jau tikusies ar Ikšķiles novada un Ogres pašvaldību vadītājiem un speciālistiem, lai apzinātu vēlmes un vajadzības.


"Ikšķiles novadā, kur aprīlī reģistrētais bezdarba līmenis ir  tikai 3,2%, salīdzinot valstī kopumā – 7,8%, Pierīgā – 5,1%, šī projekta īstenošanas gadījumā nebūtu nepieciešams risināt bezdarba situāciju, bet nodarbināto profesionālās pilnveides un tālākizglītības iespējas," norāda Ikšķiles novada Izglītības, sporta un jaunatnes  lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.


Vislielākais bezdarbnieku skaits Ikšķiles novadā ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību, līdz ar to būtu nepieciešamas profesionālās izglītības programmas darbinieku pārkvalifikācijai, ko varētu nodrošināt pieaugušo izglītība. Veicot uzņēmēju aptauju, noskaidrots, ka tajā pašā laikā ir pieprasījums pēc mazāk kvalificētiem darbiniekiem – dažādu darbu strādniekiem, istabenēm, auklītēm. Ikšķiles novada uzņēmēji izrāda interesei arī par grāmatvedības, klientu apkalpošanas kursiem.


Ogres tehnikumam ir jau uzkrāta pieredze pieaugušo izglītības organizēšanā, piedāvājot profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas, novērtējot ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās kompetences.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/38713

2017. gada 17. maijā, 21:35, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet