Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumu novērtē darba devēji

Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums" (OT) darba devēju ieteiktāko profesionālo skolu vidū ieguvis trešo vietu.

Darba devēju aptauja veikta no 1.jūnija līdz 28.jūnijam karjeras portālā Prakse.lv. Savu viedokli izteikuši vairāk nekā 2500 Latvijas darba devēju.


OT direktore Ilze Brante atzīst, ka tik augsts vērtējums ir būtisks. Sasniegt šādu atzinību profesionālo skolu topā ir patīkami, kaut noturēt to var nebūt viegli.


"Vienmēr jāatsaucas jauniem izaicinājumiem," uzskata I.Brante. "Mēs esam pieņēmuši vairākus izaicinājumus. Esam bijuši kā atbalstītāji darba vidē balstītām mācībām. Nākošais ir – īstenot dažādas pieaugušo izglītības programmas sadarbībā ar pašvaldībām. Mums ir trīs pašvaldības tagad – Ogres, Ikšķiles un Kokneses. Pašvaldībām jāpasaka, kādas prasmes ir vajadzīgas. Ja mēs šīs prasmes varam piedāvāt apgūt, tad veidojas laba sadarbība un Eiropas projekts to apmaksā. Tā ir trīspusēja sadarbība, kas sekmē attīstību."


I.Brante par veiksmīgu uzskata arī sadarbību ar AS "Latvijas valsts meži". Piemēram, nupat  ar mežkopības izpilddirektoru Edmundu Lindi pārrunāts, kā AS "Latvijas valsts meži" ar saviem sadarbības partneriem iesaistītos Latvijas Darba devēju konfederācijas īstenotajā projektā par audzēkņu darba vidē balstītām mācībām un mācību praksēm. Izvērtētas arī pieaugušo izglītības profesionālās pilnveides programmas iespējas, lai nozarē strādājošie iegūtu jaunāko informāciju par jaunākajām tehnoloģijām un darba paņēmieniem. 


Tas darbiniekiem ļaus paaugstināt savu kvalifikāciju, izmantojot OT materiālo bāzi. Uzmanība jāpievērš arī programmu pēctecībai, lai virzītos no vienkāršākā uz sarežģītāko – no mežstrādnieka uz mežsaimniecības tehniķi un tad uz augstāko izglītību.


Baiba Liepiņa, OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā, par darba devēju balsojumu karjeras portālā Prakse.lv saka: "Tie uzņēmēji, kuri par mums balsojuši, novērtējuši, ka mūsu audzēkņi ir labi. Tas ir iedrošinājums gan pašiem audzēkņiem – cik labi mācīsies, tik labi novērtēs –,  gan skolai. Jā, tas ir motivējoši!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39126

2017. gada 5. jūlijā, 08:53, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet