Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikums uzsāk jauno mācību gadu; uzņemšana turpinās Foto

Zinību dienā Ogres novada Kultūras centrā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) svinīgais Zinību dienas pasākums, kurā piedalījās audzēkņi, pedagogi un pašvaldību pārstāvji.

Uzrunājot klātesošos, OT direktore Ilze Brante atgādināja, ka Ogres tehnikums šajā statusā uzsācis jau septīto mācību gadu, kopš triju profesionālo izglītības iestāžu apvienošanas 2011.gadā: "Mēs nolēmām, ka kopā rakstīsim Ogres tehnikuma vēsturi, un šajos gados esam daudz sasnieguši, attīstot tehnikumu par profesionālās izglītības kompetences centru un kļūstot par vadošo profesionālās izglītības iestādi Latvijā. Ekonomikas ministrija, Labklājības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija Ogres tehnikumu nominējusi par pilotskolu dažādu Eiropas Sociālā fonda finansētu projektu īstenošanu."


OT šajos gados piedzīvojis vērienīgas pārmaiņas, kuru rezultātā par 12,5 miljoniem eiro rekonstruēts mācību korpuss un uzcelts mācību angārs, tuvākajā nākotnē par 5,5 miljoniem eiro tiks uzbūvēta multifunkcionālā halle un modernizētas dienesta viesnīcas.


I.Brante uzsvēra, ka dažādu nozīmīgu projektu īstenošanā izjūt neatsveramu atbalstu no Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām. Šajā gadā jau minētajiem sadarbības partneriem pievienojusies Kokneses novada pašvaldība, kuras teritorijā – bijušās Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātskolas telpās - tiks īstenotas OT izglītības programmas.


Sveicot OT audzēkņus un pedagogus ar jaunā mācību gada sākumu, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atzina ka tehnikuma pašreizējais augstais līmenis mācību vides un satura attīstībā nebūtu iespējams bez OT direktores Ilzes Brantes, profesionālajām, akadēmiskajām un saimnieciskajām zināšanām un prasmēm. Esošajiem un jaunajiem audzēkņiem atliek tikai izmantot modernās mācību laboratorijas un iekārtas savu mērķu īstenošanā.


"Jūs iegūsit profesiju, kas jums dos iespēju nopelnīt iztiku, kā arī vidējo izglītību, kas ļaus turpināt studijas augstskolā un veicinās jūsu izaugsmi. Izmantojiet iespējas, baudiet jaunību, bet neaizmirstiet, ka ir arī jāmācās," uzrunājot OT audzēkņus, vēlēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Ikšķiles novada pašvaldības Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna rosināja jauniešus iesaistīties Ikšķiles novada pašvaldības organizētajos kultūras un sporta pasākumos.


Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš aicināja OT audzēkņus novērtēt un izmantot dotās iespējas, lai iegūtu kvalitatīvu izglītību: "Skatieties nākotnē ar gaišu vīziju, skatieties tālāk, nekā jūs varat redzēt, un tas, ko būsit ieplānojuši, noteikti izdosies."


Kokneses novada pašvaldības izpilddirektors Ilmārs Klaužs dalījās pārdomās par patriotisma audzināšanu mācību iestādē: "Cienījamie pedagogi, ja jūs audzēkņiem sniegsiet maksimāli daudz no savām zināšanām un jaunieši iegūs profesiju, kas nodrošinās iespēju dzīvot, strādāt un attīstīties tepat Latvijā, tas būs viens no lielākajiem patriotisma izpausmes veidiem."


Svinīgajā pasākumā par muzikālu noskaņu gādāja mūziķis Miks Dukurs.


Šobrīd OT uzsākuši mācības 982 audzēkņi, no tiem 308 uzņemti 1.kursā. Audzēkņu skaits vēl var mainīties, jo Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajās valsts profesionālās izglītības iestādēs līdz septembra beigām pagarināts dokumentu pieņemšanas termiņš. Jaunieši profesionālajās izglītības iestādēs, tajā skaitā Ogres tehnikumā, var iestāties gan ar vispārējo pamatizglītību, gan ar vispārējo vidējo izglītību.


Ogres tehnikums jauniešiem ar vispārējo vidējo izglītību vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) piedāvā iegūt profesionālo izglītību 1 vai 1,5 gadu laikā bez maksas Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās, saņemot stipendiju 70 līdz 115 EUR mēnesī. Informācija: www.ovt.lv,  tālr. 29996675.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39580

2017. gada 1. septembrī, 21:42, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ha • 2017. gada 2. septembrī, 12:52
3.bildē Trapiņa sejas izteiksme ataino viņa būtību

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet