Atgriezties pie raksta

OT turpina Vecbebru biškopības tradīcijas Foto

Ogres tehnikuma (OT) izglītības programmu īstenošanas vietā Vecbebros 16.septembrī mācības pieaugušo tālākizglītības programmā uzsāka biškopji.

OT direktore Ilze Brante, uzrunājot audzēkņus, sacīja: "Esmu pārliecināta, ka mums šis kopsadarbības gads būs ļoti jauks, jo mēs turpinām Vecbebru tradīcijas, un mēs kopā mācīsimies."


Mācību programma ir plaša un daudzveidīga. Audzēkņi apgūs teorētiskās un praktiskās zinības. Piemēram, bišu saimes bioloģija, biškopības inventārs, dravošana, bišu slimības un kaitēkļi, biškopības produktu ražošana un pārstrāde, barības bāze, plānošana un uzskaite dravā, uzņēmējdarbības pamati – tas viss tiks vispusīgi izskatīts.


Mācību dravas vadītājs ir Ēriks Mozga. Tas ir jauns amats OT štatu sarakstā. Mācību dravas vadītāja pārziņā jau nākamajā pavasarī būs 70 bišu saimes.


Diemžēl, nereti cilvēki dara bitēm pāri.


"Ir bioloģiskie zemnieki, kuri nelieto ķimikālijas, un ir konvenciālie zemnieki, kuri ķimikālijas lieto. Bet, ja visu dara pēc noteikumiem, tad nav tik traki! Ja augu aizsardzības lietošanas noteikumus ievēro, tad praktiski var dzīvot. Galvenais ir tas, lai nelietu ķimikālijas ziedos," skaidro Ē.Mozga, jo tas, kas lauksaimniekiem ir nezāles, biškopjiem ir nektāraugi. "Ja lej zaļā masā, vakarā, bezvējā, tad tas lielu postu biškopībai nenodara."


Anita Svoka kļuvusi par OT muzejpedagogu Vecbebru Biškopības muzejā. I.Brante plāno, ka izdosies muzeju attīstīt tālāk, lai tas kļūtu par valsts atzītu jeb akreditētu muzeju, kuram būtu lielākas iespējas piesaistīt finansējumu. 


Šis gads lauksaimniekiem nav viegls, jo laika apstākļi rada daudz problēmu un, iespējams, tālākizglītībai nav kad pievērsties. Ja nu kāds potenciālais biškopības programmas audzēknis vēlas uzsākt mācības vēl šajā gadā, tad līdz nākamajai tikšanās reizei, kura būs oktobrī, to vēl var izdarīt, piesakoties OT.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39693

2017. gada 16. septembrī, 22:21, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet