Atgriezties pie raksta

OT absolventi – Latvijas Dizaineru savienības balvas laureāti Foto

Rīgas starptautiskā dizaina izstādes "Design Isle 2017" ("Dizaina sala"), kas notiek nedēļas nogalē Ķīpsalā, laikā paziņoti konkursa "Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2017" rezultāti.

Konkursā, ko organizē Latvijas Dizaineru savienība, ietverts arī profesionālās izglītības mācību iestāžu augstākās un vidējās profesionālās izglītības līmeņa konkurss "Skolu balva dizainā 2017". 


Skolu un augstskolu konkurss "Skolu balva dizainā 2017" tiek rīkots lai veicinātu un popularizētu  Latvijas profesionālo dizaina izglītību, sasaistītu to ar nozares attīstības aktualitātēm, apzinātu un novērtētu skolu mācībspēkus, audzēkņu un studentu izcilību un viņu gatavību darbībai dizaina nozares tirgū. 


Konkursam tika iesniegti arī 8 Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas šī gada absolventu kvalifikācijas darbi, no kuriem divi iekļuvuši godalgoto vidū.  


Skolu konkursā Saziņas dizaina kategorijā 2.vietu ieguvis Lienes Kraukles darbs "Dzīvais māls" (skolotāja Zane Ūpe).


Kvalifikācijas darbā "Grafiskā identitāte biedrībai "Dzīvais māls"" izstrādāts reklāmas materiālu komplekts. Uzdevums ir radīt jaunu, vienotu grafisko identitāti, kas atspoguļotu biedrības būtību. Tā būtu konkurēt spējīga ar līdzīgiem mūsdienīgiem uzņēmumiem. Biedrība izgatavo svēpēto keramiku. Logo sastāv no četrām detaļām, katrai ir sava nozīme: Aplis – visa sākums, rada harmoniju. Māla krūka – senākais māla izstrādājums. Lapas siluets – simbolizē dzīvo. Laimas slotiņa – latviskums, viena no senākajām latvju zīmēm, tā piešķir logotipam smalkumu. Biedrībai izveidots melnbalts, viegli uztverams korporatīvais stils. Melnā krāsa - svēpētā keramika. Baltā krāsa līdzās melnajai un pelēkajai palīdz uztvert pārējās krāsas.


Savukārt Interjera dizaina kategorijā ar 3.vietu novērtēts OT absolventes Paulas Grīnbergas darbs "Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ieejas vestibila interjers" (skolotāja Zane Ūpe).


Galvenā interjera ideja ir radīt funkcionālu un estētisku vidi muzeja vestibilam tā, lai tas organiski iekļautos muzeja kopskatā, kalpotu kā informācijas nesējs un būtu ērti transformējams kā konferenču un tikšanās telpa. Projektējot divu augstumu informācijas leti un garderobes pakaramo zonu, interjers funkcionāli pielāgots arī maziem bērniem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Informācijas norādes un krāsas līnijas, rāda apmeklētājam virzienu uz konkrētu telpu vai zonu. Interjerā izmantota melnbaltā toņu gamma ar tirkīza krāsas akcentiem. Mēbeļu materiālos ir apvienots gaišs saplāksnis, kas harmonizē ar telpas vēso toņu gammu, un metāls.


Atgādinām, ka pagājušajā gadā Latvijas Dizaineru savienības Atzinības rakstus par iegūto otro un trešo vietu konkursā ieguva Daniela Proškina (interjera dizains) un Andris Gailītis (interjera dizains).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39859

2017. gada 7. oktobrī, 20:59, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet