Atgriezties pie raksta

OT audzēknim labi panākumi sacensībās "Rāmavas kauss"  Foto

6.un 7.oktobrī Rāmavā izstādes "Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku Sēta 2017" laikā norisinājās starptautiskas kokgāzēju sacensības "Rāmavas kauss 2017".

Sacensībās, ko jau trešo reizi organizēja Ogres tehnikums (OT), piedalījās 34 dalībnieki no Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Latviju pārstāvēja gan profesionāli kokgāzēji, gan OT audzēkņi.


OT kokgāzēju komandu vada Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo  priekšmetu pedagogs Armands Lapiņš, kurš ir arī sacensību "Rāmavas kauss" idejas autors un organizētājs.


"Kokgāzēju sacensības Rāmavā notika trešo reizi, bet pirmo reizi tās bija tik augsta līmeņa starptautiskas sacensības. Tagad ir laiks izvērtēt, kas izdevies un kas nav tik labi izdevies, kā sākotnēji iecerēts, bet sadarbības partneru un atbalstītāju pozitīvais novērtējums  iedvesmo turpināt iesākto," norāda A.Lapiņš.


"Tik augsta līmeņa sacensības nebūtu bijis iespējams noorganizēt bez Ogres tehnikuma direktores Ilzes Brantes uzticēšanās un atbalsta šai idejai. Paldies pedagogiem, kuri bija iesaistīti sacensību organizēšanā, - Lindai Caunei, Kārlim Rangam, Artūram Cīrulim, kurš veica izcilu un pašaizliedzīgu darbu, Ojāram Priedem, kurš gatavoja mežā kokmateriālus, kā arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem  - Rūdolfam Mahtam, Helvijam Šulgam, Robertam Novičenokam, Intam Lūsim. Šie audzēkņi ne tikai piedalījās sagatavošanas darbos, bet arī startēja tehnikuma komandas sastāvā sacensībās."


Divu sacensību dienu laikā komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi: koku gāšana, stafete "Fermera pastaiga", motorzāģa ķēdes maiņa, kombinētā garumošana, precīzā garumošana, atzarošana, stafete ar kokzāģēšanas elementiem.


Sacensības notika pēc starptautiskiem noteikumiem, un tās tiesāja visu iesaistīto valstu tiesneši.


Sacensību dalībniekus vērtēja profesionāļu un junioru konkurencē. OT komandas dalībnieki startēja junioru konkurencē, kur vislabākos panākumus guva Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 4.kursa audzēknis Matīss Mūrnieks.


Matīss divreiz kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot 2.vietu kombinētajā garumošanā un 3.vietu koku gāšanā.


M.Mūrniekam šis ir bijis veiksmīgs gads. Jau ziņots, ka 21. un 22.aprīlī Igaunijā notikušajās starptautiskās kokgāzēju sacensības "Xtreem CUP" viņš Junioru grupā precīzajā garumošanā izcīnīja 3.vietu. Kopvērtējumā Matīss ierindojās 4.vietā Junioru grupā (U24) .


M.Mūrnieks OT komandas sastāvā no 25. līdz 28.maijam piedalījās 16.Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionātā Šveicē. Individuālajā vērtējumā Matīss ierindojās 18.vietā (pagājušajā čempionātā – 63.vietā) Eiropā. Pavisam Eiropas čempionātā piedalījās 72 dalībnieki no 18 Eiropas valstīm.


A.Lapiņš atklāj, ka Ogres tehnikums izvirzījis mērķi - vienu no audzēkņiem iekļaut Latvijas izlases sastāvā, lai piedalītos 33.Pasaules Kokgāzēju čempionātā, kas nākamgad no 3. līdz 7.augustam notiks Lillehamerē, Norvēģijā. Komandā būs trīs profesionāļi un viens juniors.


Starptautiskās sacensības "Rāmavas kauss" bija viena no iespējām, lai varētu sākt krāt punktus, kas dotu tiesības iekļūt izlasē.


"Teicami ir strādājuši un lielu darbu savā izaugsmē ir ieguldījuši Rūdolfs Mahts un Jānis Kristers Ločs. Arī jaunie dalībnieki, kuri tikai šogad pievienojušies Ogres tehnikuma Kokgāzēju komandai, parādīja, ka viņi varētu sasniegt labus rezultātus un radīt konkurenci esošajiem komandas dalībniekiem," savējos raksturo A.Lapiņš. 


Izstāžu kompleksā "Rāmava" bija iekārtots arī Ogres tehnikuma stends, kurā Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi un pedagogi iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar profesijām, ko var apgūt šajā nodaļā, kā arī citās tehnikuma nodaļās. Audzēkņi arī demonstrēja un apmācīja interesentus darboties ar harvestera simulatoru.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39861

2017. gada 8. oktobrī, 18:37, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet