Atgriezties pie raksta

OT topošie elektronikas tehniķi profesiju apgūs uzņēmumā Foto

Jau no pirmdienas deviņi Ogres tehnikuma (OT) Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas audzēkņi, kuri apgūst izglītības programmu "Elektronika", mācību laboratorijas nomainīs pret darbavietu uzņēmumā.

Pirms došanās uz prakses vietu, audzēkņi noslēdza līgumu ar uzņēmumu SIA "Campus Pārogre", kurā viņi īstenos darba vidē balstītas mācības.  


Līgumu parakstīja audzēkņi, OT direktores pienākumu izpildītāja Baiba Liepiņa, AS "HansaMatrix" viceprezidents Alvis Vagulis. Nepilngadīgajiem audzēkņiem līguma slēgšanā piedalījās un ar savu parakstu izvēli iesaistīties darba vidē balstītās mācībās (DVB) apliecināja arī jauniešu vecāki.


"Darba vidē balstītas mācības ir izcils sadarbības modelis starp profesionālās izglītības iestādi, nozares uzņēmumu, audzēkņiem un vecākiem. Pats lielākais ieguvējs no darba vidē balstītām mācībām ir audzēknis, jo strādājot uzņēmumā savā izvēlētajā nozarē, iespējams pārliecināties, vai izdarīta pareiza profesijas izvēle. Ļoti būtiski arī izdarīt secinājumus, vai jaunietis nākotnē vēlas būt izpildītājs vai nonākt vadītāja lomā. Tas nozīmē, ka būs jāiegūst augstākā izglītība elektronikā, lai kļūstu par augsta līmeņa šīs jomas speciālistu," norāda OT direktores pienākumu izpildītāja Baiba Liepiņa. "Es ieteiktu novērtēt šo ieguvumu, jo šobrīd nebūt ne visi uzņēmumi mūsu valstī ir gatavi uzņemt audzēkņus, strādāt ar viņiem un palīdzēt jauniešiem kļūt par kvalificētiem speciālistiem. Tāpēc gribu teikt īpašu paldies AS "HansaMatrix", pēc kuras ierosinājuma jau 2004.gadā tika izveidota izglītības programma elektronikā. Šo gadu laikā sadarbība ar uzņēmumu ir tikai pilnveidojusies, un kopš 2013.gada esam kopīgi uzsākuši īstenot darba vidē balstītas mācības."


SIA "Campus Pārogre", uz kuru pirmdien dosies 2.kursa audzēkņi, ir AS "HansaMatrix" uzņēmums.


Audzēkņus un, iespējams, nākamos kolēģus ar prakses uzsākšanu sveica AS "HansaMatrix" viceprezidents A. Vagulis. 


"Šis projekts sevi ir attaisnojis, un ar katru jaunu mācību gadu tiek veikti uzlabojumi sadarbībā ar tehnikumu un audzēkņiem. Novēlu visiem kļūt par profesionāļiem elektronikas jomā!" jauniešiem sacīja  A.Vagulis.


DVB mācību laikā topošajiem elektronikas tehniķiem 2.kursā mācību gada laikā paredzēta lodēšanas (4 nedēļas), 3.kursā - mērījumu (6 nedēļas), bet 4.kursā - 24 nedēļu ilga kvalifikācijas prakse.


DVB tiek īstenotas ESF projekta "Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos" ietvaros.


Uzņēmums audzēkņus nodrošina ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, darba apģērbu, aprīkojumu un materiāliem, kā arī prakses laikā veic civiltiesisko apdrošināšanu, bet mācību iestāde audzēkņus apdrošina pret nelaimes gadījumiem. Prakses laikā audzēknim ir iespēja iegūt ceļa izdevumu atmaksu līdz 70 eiro mēnesī.


"Audzēkņi, iesaistoties darbā vidē balstītās mācībās, nokļūst reālā darba vidē, iemācās strādāt kopā ar uzņēmuma darbiniekiem. Tā ir pavisam atšķirīga vide, jo skolā elektronikas tehniķiem iespējams iepazīties tikai ar miniatūrām ražošanas iekārtām. Iegūtās prasmes pēc tehnikuma absolvēšanas noderēs strādājot jebkurā elektronikas uzņēmumā, jo būs apgūtas ražošanas iekārtas, un tas atvieglos darba uzsākšanu,” uzsver OT Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39918

2017. gada 15. oktobrī, 18:39, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2017. gada 17. oktobrī, 17:20
Nu re būs "Vismaz 2 gadu darba pieredze" pec tam vares bliezt uz visam četrām debess pusēm ja gribēs.
.... palasi • 2017. gada 16. oktobrī, 07:05
bibliotēkā grāmatu saturu šo to var sastrādāt kā piemēram, ņemot un sataisot no rudens lapām kritušām kompastu, kompastu izmanto kā mēslojumu tomātu audzēšanai, darbs vismaz uz trim mēnešiem, lai iztaisītu tā, lai tomāti aug no rīta pret sauli, vakarā lai lietus līst.
lai tikai • 2017. gada 16. oktobrī, 06:53
saprot

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet