Atgriezties pie raksta

Uzņēmēja iedrošina topošos OT dizainerus pievērsties biznesam Foto

Ogres tehnikumā (OT) viesojās SIA "Oliver Latvia" īpašniece, māksliniece Ieva Ekmane-Bite, lai tiktos ar Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem.

Tikšanās tika rīkota ar mērķi sniegt jauniešiem ierosmi veidot un attīstīt uzņēmējdarbību, motivēt pilnveidoties un mācīties tālāk, lai iegūtu augstāko izglītību mākslā. 


"Pievērsties uzņēmējdarbībai ir viens no ceļiem, kā dizaineriem savas idejas īstenot dzīvē. Lai varētu uzsākt darbu, nebūs jāpiedalās personāla atlases konkursos, jāapliecina iepriekšēja pieredze savā jomā. Lai to izdarītu, protams, ir jāmācās un jādarbojas, bet arī jāzina, kā to izdarīt. Tāpēc aicinām jaunos uzņēmējus, kas dalās pieredzē un palīdz audzēkņiem izprast, ka ar dizainu var nopelnīt," norāda OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova. 


Ieva Ekmane–Bite ir 28 gadus jauna māksliniece, kura pirms trim gadiem absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, strādā ar stiklu, rada izglītojošas spēles bērniem un arī glezno.  


"Tas varbūt nav īsti labi, ka mākslinieks nodarbojas ar daudzām lietām, bet kādā noteiktā attīstības posmā tas ir vērtīgi. Pastrādājusi par vizuālās mākslas skolotāju, es sapratu, ka vēlos īstenot savas idejas un nodibināju uzņēmumu, lai ražotu estētiski pievilcīgas un izglītojošas spēles bērniem," atklāja Ieva. 


Māksliniece, balstoties uz savu pieredzi, sniedza jauniešiem vērtīgus padomus, kā atrast sevi biznesā.


Idejas, pēc uzņēmējas domām, jāmeklē savā tuvumā, un nereti dzīve pati tās pasaka priekšā. I.Ekmanei-Bitei doma par izglītojošām spēlēm bērniem radās audzinot pašas dēliņu Oliveru. Arī uzņēmuma nosaukumā ir ietverts dēla vārds.


I.Ekmane-Bite iedrošināja jauniešu pievērsties uzņēmējdarbībai, jo dizaina jomā Latvijā ir samērā maza konkurence. "Ja jums ir idejas un vēlme strādāt, jūs ātri vien varat īstenot savus mērķus. Arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti aktīvi iesaistās biznesā, un jau radījuši savus zīmolus. Sāciet ar mazām lietām, lai pēc tam varētu skatīties tālāk un domāt plašāk," aicināja uzņēmēja. 


OT Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem bija jāveic arī praktisks uzdevums – jāizdomā idejas jaunām izglītojošām spēlēm un tās jāprezentē. Topošie dizaineri aktīvi iesaistījās nodarbībā un iepriecināja viešņu ar savām idejām. OT audzēkņi vēlējās veidot spēles, kas palīdzētu atpazīt dzīvnieku radītās skaņas, iemācīties krāsas un planētu nosaukumus, iepazīt dārzeņus, lai pievērstu bērnus veselīga uztura lietošanas paradumiem. Labāko ideju autori saņēma balvas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/39930

2017. gada 17. oktobrī, 18:44, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Patīk! • 2017. gada 17. oktobrī, 22:15
Paldies, ka Ogrē notiek tādi pasākumi! Ļoti labas idejas un personiska pieredze- las var būt iedesmojošāks! Lai jauniešiem izdodas īstenot saus sapņus!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet