Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā jauniešus izglītos uzņēmējdarbībā Foto

Nākamnedēļ Ogres tehnikumā (OT) sāksies Interaktīvās programmas "Tu vari vairāk!" mācības, lai palīdzētu jauniešiem iedzīvināt biznesa idejas.

25.oktobrī OT notika Informatīvā diena, kuru apmeklēja tehnikuma audzēkņi un citi interesenti, kuri vēlas mācīties un piedalīties SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Valsts Lauku tīkla aktivitātē "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai". 


"Par mācību norises vietu Ogres tehnikums izvēlēts tāpēc, lai veicinātu sadarbību ar jauniešiem – informētu viņus par iespējām uzsākt uzņēmējdarbību laukos. Mēs esam vidutāji, kas var palīdzēt jauniešiem parādīt tos virzienus, kuros viņiem vajadzētu raudzīties, lai attīstītu un īstenotu savu biznesa ideju. Dažkārt ir tā, ka jauniešiem ir idejas, bet viņiem nav zināšanu, kā tās īstenot. Mūsu organizācija varētu būt kā atbalsta punkts viņu turpmākajai darbībai," skaidro pasākuma moderatore, SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Pierīgas konsultāciju biroja grāmatvedības konsultante Vita Liepkalne. 


OT direktore Ilze Brante gandarīta, ka šādas mācības notiks tieši Ogres tehnikumā. "Mums ir gan izglītības programmas, kas tieši saistītas ar uzņēmējdarbību laukos, gan arī iegūta pieredze darbojoties skolēnu mācību uzņēmumos. Šajā mācību gadā aktīvi darbojas četri skolēnu mācību uzņēmumi. Manuprāt, tas būtu ļoti vērtīgi, ka tehnikuma audzēkņi gūtu jaunas idejas uzņēmējdarbības attīstīšanai, izstrādātu biznesa plānus, varbūt pat izcīnītu godalgotas vietas un iegūtu finansējumu savu ideju īstenošanai," norāda I.Brante. 


Informatīvajā dienā piedalījās arī OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 2.kursa audzēkņi Andris Miezis un Gints Kārlis Bernšteins. Abi jaunieši pagājušajā mācību gadā bija nodibinājuši uzņēmumu  "Wood ARK" , kas ražoja no koka dārza un mājas dizaina elementus ar ūdens un smilts erozijas imitāciju.


Šogad A.Miezis kopā ar vēl diviem komandas biedriem plāno dibināt uzņēmumu, kas nodarbosies ar mēbeļu izgatavošanu no koka paletēm, bet G.K.Bernšteins vēl galīgi nav izšķīries, kam pievērsties.


Abi jaunieši gan uzmanīgi klausījās speciālistu prezentācijas Informatīvajā dienā, gan arī nolēmuši piedalīties mācībās. 


"Uz Informatīvo dienu nācu tāpēc, ka man ļoti interesē uzņēmējdarbība un es vēlos iegūt par to jaunu informāciju," atklāj A.Miezis. "Katrā izglītojošā pasākumā var daudz ko iemācīties. Tas ir praksē pārbaudīts, tāpēc cenšos šo iespēju izmantot," piebilst G.K.Bernšteins. 


Mācību laikā, kas ilgs piecas dienas, uzaicinātie lektori dos ieskatu tematos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības uzsākšanu - no idejas ģenerēšanas līdz biznesa plāna prezentēšanai. 


Pirms mācību uzsākšanas organizatoru pārstāve - SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Pierīgas biroja vadītāja Kristīne Ragaine-Volnianko - iepazīstināja ar Valsts Lauku tīkla aktivitātes "Atbalsta lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai 2017" mērķiem, uzdevumiem un metodēm. 


"Mūsu uzņēmums jau daudzus gadus organizē jauniešu biznesa plānu konkursu. Projekts sastāv no mācībām un biznesa plānu konkursa. Mācību laikā, kas ilgst piecas dienas, ir jātop biznesa plānam. Pēc mācību pabeigšanas var izvēlēties – startēt vai nestartēt biznesa plānu konkursā. Konkursā var piedalīties arī komandas, ne tikai individuāli. Noslēgumā labākie biznesa plāni iegūs naudas balvas," norāda K.Ragaine-Volnianko.  


Ogres biznesa inkubatora vadītāja Ilze Linkuma informēja par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu uzņēmējiem – iespējām saņemt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanu, dažādām valsts atbalsta programmām un finansējuma piesaisti. Ogres biznesa inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles, Salaspils, Ropažu un Stopiņu novadā.


Savukārt valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" Rīgas reģionālā centra konsultante Gunta Vespere stāstīja par jauno uzņēmēju iespējām iesaistoties "Altum" programmās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40006

2017. gada 26. oktobrī, 08:28, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet