Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi un pedagogi izglītojas starptautiskā seminārā Foto

25.oktobrī Ogres tehnikuma (OT) konferenču zālē notika starptautisks seminārs par profesionalitātes pilnveidi "Jaunākās mežistrādes tehnoloģijas – Komatsu meža mašīnas".  

Semināru vadīja SIA "Haitek Latvia" izpilddirektors Sergejs Sudarevs. SIA "Haitek Latvija" ir oficiālais meža tehnikas zīmola "KOMATSU" pārstāvis Latvijā. Uz semināru bija ieradušies arī viesi no Somijas – "Komatsu Forest Oy' produktu menedžeris Seppo Kontteli un tirdzniecības menedžeris Markku Tuomikoski.


Divu stundu ilgajā seminārā viesi iepazīstināja OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņus un pedagogus ar firmas ražotajām jaunākajām meža mašīnām un to priekšrocībām. Klausītāji bija ļoti ieinteresēti par firmas pārstāvju uzstāšanos un uzdeva daudz jautājumu.


Meža mašīnu operatoru izglītības programmas 3.kursa audzēknis Oskars Cielavs pozitīvi vērtē šādu semināru rīkošanu: "Ikdienā praktiskajās mācībās darbojamies ar John Deere un Ponsse ražoto tehniku, tāpēc interesanti iepazīt ko jaunu. Man pašam ieinteresēja šīs firmas simulatori, uz kuriem var apgūt šo meža mašīnu darbības principus. Ir lietderīgi satikt firmas pārstāvjus un viņus izjautāt, bet vēl labāk būtu, ja tiktu sarīkota šīs firmas meža mašīnu prezentācija, lai iepazītos klātienē un izmēģinātu, kā tās darbojas."


Semināru atzinīgi vērtē arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Ojārs Priede, kurš tikšanās laikā ar firmas "Komatsu Forest Oy" esot ieguvis daudz jaunas informācijas un paplašinājis jau esošās zināšanas par mežistrādes tehniku. 


SIA "Haitek Latvija" izpilddirektors S.Sudarevs uzteic tehnikuma audzēkņu un pedagogu lielo interesi par jaunāko mežistrādes tehniku un tehnoloģijām. "Somijas firmas pārstāvji nav bieži viesi Latvijā, bet viņi pievērš lielu uzmanību jauno speciālistu izglītošanai un sadarbojas ar visām izglītības iestādēm, kurās sagatavo topošos mežistrādes speciālistus," uzsver S.Sudarevs. 


"Uz tehnikumu aicinām dažādu firmu pārstāvjus, lai iepazīstinātu audzēkņus ar mežistrādes tehnikas daudzveidību un jaunākiem sasniegumiem, jo, iegūstot profesionālo kvalifikāciju un uzsākot darba gaitas pie uzņēmējiem, viņiem būs jāsastopas praksē ar dažādām meža mašīnām, un mūsu pienākums ir audzēkņus sagatavot darbam," norāda OT direktore Ilze Brante. 


Lai nodrošinātu OT audzēkņu un pedagogu tālākizglītību, Ogres tehnikums regulāri rīko dažādus seminārus.


20.oktobrī OT pārvaldījumā esošajā mežā Birzgales pagastā notika seminārs "Jaunākās mežistrādes tehnoloģijas "Ponsse" meža mašīnas".


Savukārt 30.oktobrī OT notiks tālākizglītības seminārs sadarbībā ar StanForD (Standard for Forest machine Data and Communication) - Datu apmaiņas standarts ar meža mašīnām – un AS "Latvijas Valsts meži".


Semināra dalībnieki uzzinās par AS "Latvijas Valsts meži" aktualitātēm un plāniem saistībā ar "StanFord 2010". Seminārā piedalīsies Mežizstrādes uzņēmumu īpašnieki un mežsaimniecības speciālisti, kā arī Ogres tehnikuma skolotāji un audzēkņi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40023

2017. gada 27. oktobrī, 22:03, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andrea Maur • 2017. gada 1. novembrī, 21:35
Aizņemiet savu aizdevumu šodien. Es izsniedz aizdevumus grūtībās nonākušam cilvēkam, kam vajadzīga nauda. Es arī palīdzu ar ieguldījumiem un lielu finansējumu. Jums ir nepieciešama nauda, ​​nevilcinieties sazināties ar mani, lai gūtu labumu no aizdevuma ar gada procentu likmi 3% ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem. Uzrakstiet man, lai uzzinātu manus nosacījumus tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet