Atgriezties pie raksta

OT tālākizglītības seminārā apgūst jaunākās meža mašīnas Foto

Piektdien Ogres tehnikumā (OT) viesojās Zviedrijas meža tehnikas ražotāju firmas "EcoLog" pārstāvji, lai informētu topošos meža mašīnu operatorus par jaunākajiem ražojumiem.

"Vēlamies iepazīstināt Ogres tehnikuma audzēkņus ar firmas "EcoLog" mežistrādes tehniku, kas līdz šim nav bijusi izplatīta Latvijas tirgū. Arī simulators, kuru esam atveduši, ir jaunums. Atšķirībā no citiem simulatoriem, šis ir universāls. Ar tā palīdzību var apgūt ne tikai darbu ar meža tehniku – harvesteru, forvarderu -, bet arī ar iekrāvējiem un ekskavatoriem," norāda SIA "Alvark" valdes loceklis Jānis Esta.
SIA "Alvark" ir firmas "EcoLog" ražotās tehnikas izplatītājs Baltijas valstīs.  


"Šo tikšanos ar ražotājiem organizēja SIA "R grupa", ar kuru Ogres tehnikumam ir ilgstoša sadarbība. Kopīgi ar šo mežistrādes uzņēmumu cenšamies uzlabot meža operatoru izglītības kvalitāti, aktualizējot izglītības programmas. SIA "R grupa" nodrošina arī prakses vietas tehnikuma audzēkņiem," semināra atklāšanā sacīja OT direktore Ilze Brante. 


SIA "R grupa" valdes priekšsēdētājs Juris Rūsa uzsvēra, ka uzņēmums ir ļoti ieinteresēts uzlabot meža mašīnu operatoru mācību procesu, lai OT absolventiem būtu augstāka kvalifikācija, jo tie ir uzņēmuma nākamie darbinieki. SIA "R grupa" maksā arī stipendijas OT audzēkņiem. 


Seminārā piedalījās OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 1. un 2.kursa Meža mašīnu operatoru izglītības programmas audzēkņi, profesionālo priekšmetu pedagogi un instruktori. Audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja izmēģināt arī jauno firmas "EcoLog" simulatoru. Viens no pirmajiem simulatoru izmēģināja OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas instruktors Dāvis Alksnis.


"Vēlos iegūt plašāku ieskatu par firmas "EcoLog" tehniku, jo ar šīs firmas ražojumiem man līdz šim nav bijusi saskare. Iegūstot zināšanas par šīs firmas ražotās tehnikas vadības sistēmu, būšu kompetents iegūtās zināšanas nodot tālāk audzēkņiem," saka D.Alksnis. Jāpiebilst, ka D.Alksnis ir OT 2016.gada absolvents, un tagad māca jaunos meža mašīnu operatorus.


Instruktors ļoti pozitīvi vērtē iespēju tikties klātienē ar mežistrādes tehnikas ražotājiem, jo tas dod iespēju papildināt zināšanas un redzesloku.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40244

2017. gada 26. novembrī, 11:54, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

miza • 2017. gada 1. decembrī, 15:42
nez kāpēc par mežu stādīšanu neviens nebļauj...
Zars • 2017. gada 1. decembrī, 15:37
Nē, visām firmām ir tikai cērtamās mašīnas jo Latvijā jau neviens neko citu nemāk kā bļaut ka mežus tikai cērt!
čiekurs • 2017. gada 26. novembrī, 16:19
tai firmai mežu stādāmās mašīnas arī ir?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet