Atgriezties pie raksta

Topošie viesmīļi meistarklasē apgūst kokteiļu gatavošanas mākslu Foto

18.decembrī Ogres tehnikuma (OT) Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas Viesmīlības pakalpojumu (VP) programmas audzēkņi viesojās uzņēmumā "Gemoss", lai piedalītos meistarklasē "Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošana".

3 VP kursa audzēkņus, 1 VP audzēkņus Dāvidu Zaicevu un Jāni Suvorovu, kā arī profesionālo priekšmetu pedagoģes Lilitu Melderi un Māru Strazdiņu uzņēmuma "Gemoss" jaunajā paraugdemonstrējuma zālē viesmīlīgi sagaidīja šī uzņēmuma darbinieks – bārmenis un vairāku starptautisku kokteiļu konkursu laureāts, Monin zīmola vadītājs Latvijā un Igaunijā Inguss Reizenbergs.


Audzēkņi kopā ar pedagoģēm Lilitu Melderi un Māru Strazdiņu piedalījās šī profesionālā bārmeņa vadītajā meistarklasē "Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošana". Dalība tajā bija kā sava veida ievads, jo II semestrī 3VP kursa audzēkņi sāk apgūt jaunu profesionālo mācību priekšmetu "Bāra darba organizācija".


Savukārt 1 EP grupas audzēknis Jānis Suvorovs šajā mācību gadā pirmo reizi piedalījās republikas "Junior Monin 2017" bezalkoholisko kokteiļu konkursā, kurā kopā ar Rūdi Grundmani (4VP) pārstāvēja Ogres tehnikumu. Šī meistarklase audzēknim bija kā profesionālo prasmju pilnveide, jo Jānis šajā konkursā startēs arī 2018. gadā.


Lai ikreiz pagatavotu jaunu un interesantu kokteili, nepieciešamas kvalitatīvas sastāvdaļas, neierastas garšu kombinācijas, skaistas glāzes, ledus un oriģināls dekors. Kādā secībā pareizi sagatavot un dekorēt kokteili, izmantojot pieejamos profesionālos Monin zīmola sīrupus, biezeņus un sagādātos augļus, dārzeņus un floristikas materiālus – Inguss Reizenbergs parādīja, izstāstīja un nodemonstrēja.


Inguss Reizenbergs ne tikai rādīja precīzu kokteiļu gatavošanu, bet arī cienāja ar garšīgo kafijas grauzdētavas "Andritto" kafiju, atklājot kafijas Latte gatavošanas un piena putošanas pareizu secību. Izrādās, ka, putojot pienu, tiem cilvēkiem, kam daba devusi muzikālo dzirdi, ir priekšrocība, pēc skaņas var dzirdēt, vai tas tiek putots pareizi.


Meistarklases noslēgumā audzēkņi tika sadalīti pāros un tika dots uzdevums – sagatavot no pieejamā sastāva klāsta pašiem savu kokteili, to dekorēt un prezentēt. Rezultāts bija ļoti labs. Izskatījās skaisti, un arī garšas bija lieliskas. Īpašo dāvanu, Monin zīmola priekšautu, par kopīgo darbu tagadnē un nākotnē saņēma 3 VP grupas audzēkņi Linda Streļča un Vjačeslavs Leikučs.


Audzēkņiem meistarklase radīja prieku un pārliecību par pareizās profesijas izvēli.


Meistarklase notika projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40499

2017. gada 31. decembrī, 09:49, Ogres tehnikums
www.ovt.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet