Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma virzība plānota uz attīstību Foto

10.janvārī Ogres tehnikuma (OT) Konferenču zālē notika OT konventa un OT padomes apvienotā sēde, lai pieņemtu būtiskus lēmumus, kas nosaka mācību iestādes nākotni.

"Mums pirmo reizi konventa un padomes sēde notiek kopā, jo jāizskata visiem vienlīdz svarīgi tehnikuma attīstības jautājumi," norāda OT direktore Ilze Brante. 


Lai arī abām institūcijām ir atšķirīgi uzdevumi – konvents ir koleģiāla padomdevēja institūcija, kurā ietilpst Izglītības un zinātnes ministrijas, nozaru asociāciju un pašvaldību pārstāvji, kuri sniedz priekšlikumus profesionālās izglītības programmu pilnveidei atbilstoši darba tirgus prasībām, bet padomes darbība ar pedagogu un audzēkņu un vecāku piedalīšanos vērsta uz tehnikuma iekšējās darbības nodrošināšanu, tās abas vieno kopīgi mērķi. Plānots, ka arī turpmāk šo abu institūciju sēdes turpmāk tiks rīkotas kopā.


Sēdi atklāja OT konventa priekšsēdētājs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas biedrs, AS "HansaMatrix" viceprezidents Alvis Vagulis.


Iepriekšējā konventa sēde notika 2017.gada 17.maijā, tāpēc OT direktore I.Brante, kura arī ir konventa locekle, sniedza ieskatu par aizvadītā laika posma būtiskākajiem notikumiem.


Ogres tehnikums, kurā šobrīd mācās 948 audzēkņi un četrās nodaļās tiek īstenota 21 akreditēta izglītības programma, kopš pagājušā gada 1.septembra ieguvis jaunu izglītības programmu īstenošanas vietu Vecbebros. Bijušās Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās tiek īstenota Biškopības izglītības programma pieaugušajiem, notiek sporta, kultūras un citas aktivitātes.


"Mēs esam lepni, ka, atbilstoši šodienas aktualitātēm, esam izveidojuši trīs centrus – Pieaugušo izglītības centru un Karjeras izglītības centru, bet par Ogres tehnikuma iesaistīšanos nacionāla un starptautiska mēroga projektos atbildīga ir Projektu nodaļa,” atklāj I.Brante. "Iepriekšējā konventa paplašinātājā sēdē, kurā tika pieaicināti ministriju un citu profesionālās izglītības kompetences centru pārstāvji, notika diskusijas par pieaugušo izglītības centra izveidi, bet jau no 20.janvāra tiek uzsākta pieaugušo izglītības īstenošana ar ESF atbalstu."


OT Pieaugušo izglītības projektam pieteica 42 izglītības programmas, kurās izteikuši vēlmi mācīties 135 dalībnieki. Tā ir jauna aktivitāte, kas sāksies pēc nedēļas.


OT ar konventa atbalstu ir izstrādājis un Izglītības un zinātnes ministrijā saskaņojis, iesniedzis, uzvarējis konkursā un 2017.gada 28.septembrī saņēmis "Profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu 2017.-2020."


"Tas nozīmē, ka mēs ar atvieglotām iespējām varam nosūtīt gan mūsu audzēkņus, gan pedagogus, gan mūsu sadarbības partnerus – uzņēmējus pieredzes apmaiņā uz Eiropas valstīm darba vidē balstītās mācībās, kā arī citās izglītojošās programmās," skaidro I.Brante.


Ogres tehnikums 2017.gada maijā kļuva par laureātu Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras izsludinātajā konkursā par profesionālās izglītības iestāžu iesaisti audzēkņu darba vidē balstītās mācībās nominācijā "Uzņēmīgākā izglītības iestāde". 2016./20117.mācību gadā OT darba vidē balstītās mācībās bija iesaistījis 281 audzēkni sadarbībā ar 110 uzņēmumiem.


OT direktore uzsvēra konventa ieguldījumu Ogres tehnikuma internacionalizācijas stratēģijas saskaņošanā. Viens no lielākajiem izaicinājumiem šīs programmas ietvaros ir starptautiskā bakalaurāta programmas īstenošana, kas saņēmusi konventa atbalstu.


Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska informēja konventa un padomes locekļus par Ogres tehnikuma iniciatīvām internacionalizācijas īstenošanā.


Turpinot veidot Ogres tehnikumu kā vienotu mācību kompleksu, šobrīd tiek īstenoti divi projekti – dienesta viesnīcas "Aizupēs" pārbūve un jaunas multifunkcionālās halles būvniecība. Būvnieki un arhitekti informēja konventa un padomes locekļus par darbu gaitu.


"Sadarbībā ar nozaru asociācijām meklējam jaunus risinājumus, lai attīstītu tehnikumu. Pats galvenais - Ogres tehnikumam ir jāpielāgojas globāliem izaicinājumiem, jo šobrīd visapkārt ir tik daudz ierosmju," uzsver I.Brante.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40562

12. janvārī, 13:41, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet