Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi ieklausās Barikāžu aizstāvju atmiņās Foto

Pirmdienas pēcpusdienā  Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi, pedagogi un darbinieki pulcējās pie simboliska ugunskura uz Barikāžu atceres pasākumu.

"20.janvāris ir pasludināts par 1991.gada Barikāžu aizstāvju atceres dienu. Tas ir nesens, bet ļoti būtisks notikums Latvijas vēsturē, un arī jūs savās ģimenēs esat noteikti pārrunājuši ar saviem vecākiem par piedzīvoto Barikāžu dienās un dzirdējuši viņu stāstus. Atsaucot atmiņā to laiku, esam aicinājuši viesos 54.inženiertehniskā bataljona pārstāvjus, lai uzklausītu viņu pieredzi un atmiņas," pasākuma ieskaņā teica OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.


Atceres pasākumu atklāja OT direktore Ilze Brante: "Mūsu pienākums ir turēt godā Barikāžu aizstāvju un to cilvēku piemiņu, kuri gāja bojā, aizstāvot Latviju. Mums jābūt  stipriem un vienotiem, lai Latvija veidotos par spēcīgu un neatkarīgu valsti. Esot šajā brīdī kopā, pārdomāsim, ko mēs katrs varam darīt Latvijas valsts attīstībai."


OT audzēkņi, kuriem 1991.gada janvāra notikumi ir tikai Latvijas vēstures lappuse, ar interesi klausījās Barikāžu laika dalībnieku stāstos.


Jauniešus uzrunāja Latvijas Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona rotas komandiera vietnieks, kapteinis Gints Rosnis, galvenais virsseržants Uldis Veliks un kapelāns, zemessargs Ivars Babris.


"Tolaik es biju tikai pāris gadus vecāks par jums. Vecāki un sabiedrība, protams, par mūsu paaudzi nebija pārāk augstās domās, bet, kad sākās Barikāžu laiks, mēs visi vienoti kopā stāvējām uz barikādēm. Tas pierādīja, ka jaunā paaudze nemaz nebija tik slikta. Jums arī droši vien tā ir pazīstama situācija, bet es ceru, ka kritiskā brīdī jūs būsit tikpat vienoti, tikpat patriotiski noskaņoti, kādi mēs bijām tajā laikā," jauniešiem sacīja G. Rosnis.


Arī U.Veliks, vadoties pēc savas Barikāžu laika pieredzes, apstiprināja, ka izšķirīgos brīžos visa latviešu tauta spēj mobilizēties un cīnīties par kopīgiem mērķiem.


"Kauja ir morālo spēku sadursme. Kuram šī spēka ir vairāk, tas ir uzvarētājs. Tiem, kas janvāra dienās sēdēja pie ugunskuriem, sargāja stratēģiski nozīmīgas ēkas, un bija gatavi skatīties acīs saviem ienaidniekiem, šis spēks bija lielāks. Tas bija patriotisms, no kura cilvēki smēlās enerģiju aizstāvēt savu pārliecību," Barikāžu fenomenu skaidro U.Veliks.


Kapelāns I.Babris atzina, ka latviešu tautas alkas pēc brīvības un vēlēšanās dzīvot brīvā valstī bija tik lielas, ka arī Dievs to uzklausīja un atbalstīja tautas lūgšanu.


Atceres pasākumā skanēja Zigmara Liepiņa dziesma "Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas", ko izjusti izpildīja Datorsistēmu tehniķu izglītības programmas 1.kursa audzēknis Ainārs Krastiņš, ģitāru spēlēja skolotājs Reinis Grīnhofs. Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņi cienāja visus ar siltu tēju un pašceptiem gardumiem, visapkārt dega Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņu mākslinieciski izveidotie ugunskuri, lielām pārslām sniga sniegs un pasākuma dalībnieki uz brīdi varēja sajust līdzīgu atmosfēru tai, kāda tā bija pirms 27 gadiem…

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40637

2018. gada 23. janvārī, 15:37, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet