Atgriezties pie raksta

Vispārizglītojošo skolu pedagogi novērtē profesionālās izglītības iespējas

Iepazīties ar Ogres tehnikumu (OT) bieži vien vēlas ne tikai topošie audzēkņi un vecāki, bet arī vispārizglītojošo mācību iestāžu skolotāji.

Skolēnu ziemas brīvdienās OT apmeklēja aptuveni 20 pedagogu grupa no Užavas pamatskolas, kas atrodas Ventspils novada Užavas pagastā.


Užavas pamatskolas pedagogu vizītes mērķis bija iepazīties, kā šobrīd attīstījusies profesionālā izglītība, kādas ir ēkas un materiāli tehniskā bāze, lai audzēkņi varētu pilnvērtīgi apgūt izglītības programmas. 


Viesi no Užavas tikās ar OT direktori, vietniekiem, nodaļu vadītājiem un pedagogiem. OT direktore Ilze Brante iepazīstināja ar tehnikuma vēsturi un tradīcijām. 


"Informējām, kādas izglītības programmas var apgūt tehnikumā, kā organizēts mācību process.  Ogres tehnikumā mācību stundas ir pa pāriem, grupām ir audzinātāji. Viesi devās ekskursijā pa mācību korpusu un angāru. Tāpat viņiem bija iespēja iepazīties ar sadzīves apstākļiem dienesta viesnīcā, kur viņi pārnakšņoja, jo bija ieradušies vizītē uz divām dienām. Viesi arī brokastoja un pusdienoja tehnikuma kafejnīcā," stāsta I.Brante.


OT šobrīd mācās vairāki Užavas pamatskolas absolventi Starp citu, arī vairāki šīs mācību iestādes skolotāji savulaik ir absolvējuši Ogres Meža tehnikumu, kas pēc apvienošanās 2011.gadā iekļauts Ogres tehnikumā. Tā viņiem bija atgriešanās bijušajā mācību iestādē, kas pēdējos gados pārvērtusies līdz nepazīšanai. Šis fakts, ka skolotāji savulaik mācījušies Ogres Meža tehnikumā, ir arī apliecinājums, ka profesionālā izglītība ir stabils pamats, kas ļauj veidot karjeru jebkurā jomā.


Kā atklāj OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas darbā Armanda Auziņa, atsauksmes no viesiem pēc iepazīšanās ar tehnikumu bija ļoti pozitīvas: "Užavas pamatskolas pedagogi bija gandarīti par redzēto. Viņi ne tikai sacīja, ka motivēšot skolas absolventus par izglītības turpināšanu Ogres tehnikumā, bet arī izrādīja interesi par pieaugušo izglītības projektu, kurā paši vēlētos piedalīties un arī mācīties."


Pēc iepazīšanās ar Ogres tehnikumu Užavas pamatskolas pedagogi apmeklēja arī Ogres 1.vidusskolu, lai iepazītos ar kolēģu pieredzi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40670

2018. gada 27. janvārī, 14:29, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet