Atgriezties pie raksta

OT pārsteidz izstādes "Skola" apmeklētājus ar tehnoloģijām Foto

No 23. līdz 25.februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 24.starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2018", kurā jaunā kvalitātē piedalījās arī Ogres tehnikums (OT).

"Ja līdz šim izstādē "Skola" piedalījāmies sadarbībā ar Latvijas Lauksamniecības universitāti (LLU), kur darbojāmies vienā stendā ar LLU Meža fakultāti, tad šogad tika iekārtots atsevišķs Ogres tehnikuma stends," norāda OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.


Šogad Ogres tehnikuma stendam izstādē bija veidota jauna koncepcija, kuras dizainu izstrādāja Dizaina un mākslas nodaļa Velgas Kaļeiņikovas vadībā. Idejas autore ir Dizaina un mākslas nodaļas pedagoģe Elizabete Santa.


"Ideja ir ļoti interesanta. Tās pamatā ir koks, kurā grafiski attēlotas visas tehnikuma nodaļas ar tajās apgūstamajām izglītības programmām. Koks simbolizē mūsu tehnikuma izaugsmes un attīstības ideju. Tāpēc mēs to sasaistījām ar tehnoloģijām. Inovācijas, tehnoloģijas – tās ir lietas, kas vienmēr piesaista uzmanību. Ogres tehnikums tika pārstāvēts kā vienots veselums ar konkrētām darbībām – simulatoru, grafiskajām planšetēm, 3D printeri, ar skaistiem audzēkņu darbiņiem," stāsta B.Liepiņa.


OT stends bija sadalīts vairākos sektoros, kuros varēja ne tikai saņemt informāciju, bet arī iepazīt tehnikumā mācību procesā izmantotās tehnoloģijas.Akcents tika likts uz tehnoloģijām, kuras mācību procesā var izmantot jebkurš tehnikuma audzēknis.


Visas trīs izstādes dienas jebkurš interesents varēja iegūt pilnvērtīgu priekšstatu par OT apgūstamajām izglītības programmām. Atšķirībā no iepriekšējām  izstādēm, kur uz apmeklētāju jautājumiem pārsvarā atbildēja tehnikuma audzēkņi, šogad stenda Informatīvajā daļā konsultēja OT Karjeras izglītības centra pedagogi-karjeras konsultanti. Viņi arī iepazīstināja ar dažādām aktivitātēm – Atvērto durvju dienām, Uzņēmēju dienām, ko var apmeklēt ikviens interesents.


Šajā mācību gadā OT izveidots ne tikai Karjeras izglītības centrs, bet arī Pieaugušo izglītības centrs. Tāpēc pirmo reizi izstādē "Skola" varēja iegūt informāciju par pieaugušo iespējām mācīties Ogres tehnikumā. Šajā izstādē bija pieejami jauni OT reklāmas materiāli, kuros ietverta informācija arī par pieaugušo izglītību. 


No 22.janvāra OT mācības uzsākuši 87 pieaugušie 10 izglītības programmās. Iesniegts pieteikums II kārtai, kurā varēs apgūt 14 izglītības programmas. Uz tām varēs pieteikties marta beigās un aprīlī.


Šobrīd jaunas prasmes apgūst arī divas Nodarbinātības Valsts aģentūras grupas - lietveži un būvizstrādājumu galdnieki. OT ir arī neformālās izglītības kursi, kuros var apgūt motorzāģa, mednieka un sieviešu vieglā apģērba šūšanas prasmes. "Mēs attīstām pieaugušo izglītību," norāda B.Liepiņa.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/40890

2018. gada 26. februārī, 00:00, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet