Atgriezties pie raksta

OT pedagogs Armands Lapiņš iegūst Eiropas Motorzāģa sertifikātu Foto

Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Armands Lapiņš martā devās uz Čehiju un Vāciju, kur pēc eksāmenu nokārtošanas saņēma Eiropas Motorzāģa sertifikātu.

Latvijā ir tikai daži speciālisti, kam ir Eiropas Motorzāģa sertifikāts, tajā skaitā divi, kuri ir tiesīgi pieņemt eksāmenus. Viens no viņiem ir arī OT pedagogs A.Lapiņš.


"Es drīkstu kāpt kokos, strādāt ar motorzāģi, laist lejā smagus priekšmetus un kravas, zarus, kā arī glābt cilvēkus. Man ir tiesības arī inspicēt arboristu inventāru, un, ja tas ir bojāts, pieprasīt to nomainīt," skaidro A.Lapiņš.


Iegūtais sertifikāts nodrošinās augstu kvalitāti un plašākas iespējas tiem audzēkņiem, kuri Ogres tehnikumā apgūst kokkkopja-arborista profesiju.


Šobrīd projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”  ietvaros Ogres tehnikums īsteno profesionālās izglītības programmu "Dārzu un parku kopšana", kurā audzēkņi apgūst  kokkopja-arborista profesiju. Patlaban šajā programmā mācās 7 audzēkņi. Mācību laikā  audzēkņi daudz laika velta praktisko iemaņu apgūšanai. 


"Audzēkņi, kuriem būs vēlme, tiks sagatavoti Eiropas direktīvām atbilstošam eksāmenam ar mērķi, lai viņi būtu mobili un spētu konkurēt darba tirgū. Iegūtais sertifikāts viņiem dos tiesības strādāt 23 pasaules valstīs, tajā skaitā Ķīnā un Kanādā," norāda A.Lapiņš. "Ogres tehnikuma eksāmeni ir atbilstoši Latvijas likumdošanai un pielīdzināti  Eiropas Savienības prasībām, bet tieši šis Eiropas Motorzāģa sertifikāts ir akceptēts no Eiropas Komisijas puses, un tam ir ļoti liels spēks. ECC (Europen chainsan certificate) popularitāte pieaug, un sertifikāts arī Latvijā ir ļoti pieprasīts."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41355

2018. gada 24. aprīlī, 09:12, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet