Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā diskutē par Latvijas lauku attīstību Foto

25.aprīlī Ogres tehnikumā notika SIA 'Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Ogres konsultāciju biroja organizētais reģionālais seminārs "Latvijas lauku politika pēc 2020.gada un ieguvumi no Lauku attīstības programmas".

Reģionālajā seminārā piedalījās 58 lauksaimnieki no Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Baldones, Salaspils novadiem.


Semināru atklāja Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.


Zemkopības ministrs aicināja lauksaimniekus iesaistīties diskusijā par Lauku attīstības programmu: "Mēs gaidām jūsu viedokļus un domas. Tās izvērtējot, nonāksim pie rezultāta, kāda būs Latvijas nostāja. No atsevišķām valstīm izskanējuši dažādi viedokļi, tostarp, ka tiešmaksājumi vispār nav vajadzīgi, kā arī par finansēšanas modeļiem programmām. Latvija savu nostāju nav mainījusi, mēs neatbalstām, ka nebūs tiešmaksājumu. Nu jau kādu laiku radīta iespēja ikvienam sazināties un sūtīt savus vērtējumus un ieteikumus tieši uz Eiropas Komisiju. Savus viedokļus varat paust arī Latvijas Lauku konsultāciju centram, Zemkopības ministrijai."  


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš,uzsvēra sadarbības nozīmi starp novadiem un dažādu organizāciju iesaistīšanos, kas palīdz attīstīt lauku teritorijas.


"Ogres novads ir viens no lielākajiem, tālākais pagasts atrodas 70 kilometru attālumā no Ogres. Tās problēmas, kādas ir pilsētā un kādas – pagastos, krasi atšķiras. Mūsu novada pagastos satopamies ar situāciju, ka tajos ir infrastruktūra, kāda tā bija nepieciešama kolhozu laikā. Šobrīd tā zaudējusi savu aktualitāti. Tajā pašā laikā mēs zinām, ka caur mūsu novadu ir izbūvēta jaunā Tīnūžu-Kokneses šoseja, mūsu pagasti kļuvuši daudz pieejamāki, un šo pagastu centru saglabāšana ir ļoti svarīga," norādīja G.Sīviņš.


Klātesošos uzrunāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante: "Šodien tehnikumā notiek seminārs, bet mūsu sadarbība ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru notiek jau ilgstoši. Mūsu audzēkņi ar sekmīgiem rezultātiem piedalās arī jauno lauku uzņēmēju konkursā "Laukiem būt!""


I.Brante aicināja lauku uzņēmējus iesaistīties darba vidē balstītu mācību organizēšanā Ogres tehnikuma audzēkņiem, tādējādi izaudzinot kvalificētus speciālistus. Paaudžu maiņa lauksaimniecībā ir viena no problēmām, kura tika aktualizēta arī seminārā. Līdztekus citām izglītības programmām, kopš 2017.gada Ogres tehnikums īsteno arī  profesionālās tālākizglītības programmu "Biškopība". 


Seminārā tika apskatīts plašs jautājumu spektrs - tautsaimniecības nākotne tuvākajos gados, Latvijas lauku politika pēc 2020. gada, pašvaldību ieguvumi no Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam (LAP), LEADER aktivitātes lauku teritorijās LAP ietvaros, kā arī meža ilgtspējīga apsaimniekošana nodarbinātības veicināšanai un jauniešu piesaistīšanai mežsaimniecībai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41371

2018. gada 26. aprīlī, 07:16, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:58
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
alnis • 2018. gada 27. aprīlī, 15:16
Vislab'ak'a ir 7. fo'cene

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet