Atgriezties pie raksta

OT audzēkņu veidotais lācis priecēs Dziesmu svētku dalībniekus

Līdz ar citiem 9.Starptautiskajā Koka skulptūru plenērā "Rotas Latvijai dzimšanas dienā" tapušajiem darbiem Mežaparkā kopš 11.maija apskatāms arī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņu veltījums Latvijas simtgadei.

Koka skulptūras – Nameja gredzens, saktas, Līgo vainags, Lācis ar latvju zīmēm rotātu medus podu, kokle, trejdekšņi un citas - novietotas Mežaparkā pie centrālās ieejas uz Dziesmu svētku estrādi. Kopumā izveidoti 17 darbi.


9.Starptautiskais Koka skulptūru festivāls no 7. līdz 11.maijam norisinājās Kuldīgā Mārtiņsalā. Plenērā piedalījās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Liepājas tehnikuma, Ogres tehnikuma, Kandavas valsts tehnikuma Cīravas struktūrvienības, Rīgas Valsts tehnikuma Limbažu struktūrvienības, Cēsu profesionālās vidusskolas, Jelgavas Amatu skolas, Balvu amatu skolas, Rīgas radošo industriju un mediju tehnikuma, Viru tehnikuma (Igaunija),  Yvaskillas koledžas (Somija), Lingenas profesionālās izglītības centra (Vācija) audzēkņi un pedagogi.


OT starptautiskajā plenērā pārstāvēja Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 2.kursa audzēkņi Rūdis Matīss Vanags, Jānis Kauliņš un Ritvars Dāvids Catlaks, kā arī divi profesionālo priekšmetu skolotāji -  Arnolds Seidars un Jānis Dzenis. 


"Plenērā darbi tapa uz vietas, bet pirms tam pie skolas ar zāģiem mazliet pavingrinājāmies," stāsta A.Seidars. 


"Šī gada plenēra  temats bija "Rotas Latvijai dzimšanas dienā". Kaut gan mūsu izvēlētā skulptūra – lācis – tieši neasociējas ar latvju rotām, mēs izvēlējāmies to veidot kā spēka simbolu. Komplektā ar lāci izgatavojām medus podu, uz kura attēlotas latvju rakstu zīmes. Savā ziņā lācis un medus simbolizē arī Ogres tehnikumu, kurā citu profesiju starpā var apgūt arī mežsaimniecību un biškopību," atklāj J.Dzenis.


Skulptūru izgatavošanai tika atvēlētas trīs dienas. Iespaidīgajai OT komandas veidotajai skulptūrai – 400 kg smagajam, 1m un 70 cm augstajam un 70 cm platajam lācim – bija nepieciešams arī atbilstoša diametra koks. Tika izvēlēta papele, kuru pēc tam apstrādāja ar materiāliem, kas pagarinās skulptūras mūžu.


Skulptūras veidošanā piedalījās gan audzēkņi, gan pedagogi. J.Dzenim šis ir otrais plenērs, bet A.Seidaram jau ir deviņu gadu pieredze.


"Piedalīšanās plenērā dod jaunas zināšanas, attīstību profesionālajā jomā. Plenēra līmenis gadu gaitā ir ļoti cēlies. Tas, ka plenērs ir starptautisks, tam ir pievienotā vērtība, jo var apmainīties ar idejām un gūt citu valstu kolēģu pieredzi."


J.Dzenis uzsver arī plenēra labvēlīgo atmosfēru. "Tās nav sacensības. Visi dalībnieki ir draudzīgi un izpalīdzīgi, nāk cits citam klāt, un, ja nepieciešams arī izpalīdz, piemēram, ar instrumentiem.”

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41549

2018. gada 21. maijā, 09:12, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

b • 2018. gada 21. maijā, 17:33
Rīgā pie Zooloģiskā dārza
a • 2018. gada 21. maijā, 16:16
kur tas ir

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet