Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma durvis atvērtas arī pieaugušajiem Foto

Ogres tehnikums iesaistījies arī pieaugušo izglītošanā, un nepilna pusgada laikā jau notikuši pieci izlaidumi.

Pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros Ogres tehnikumā šobrīd notiek desmit izglītības programmu īstenošana. Janvārī 10 izglītības programmās mācības uzsāka 89 pieaugušie.


No I kārtas programmām, kuru īstenošana uzsākta šī gada janvārī, notikuši jau pieci izlaidumi. Pieauguši ieguvuši zināšanas A kategorijas traktortehnikas vadīšanā; dizaina pamatos un domāšanā darbā ar CC darbgaldu; AutoCad programmā; meža atjaunošanā, kopšanā, atjaunoto meža platību aizsardzībā; harvestera operatora darbā.


Mācības vēl turpina interjera dizaineri, namdari, mežsaimnieki, arboristi, ainavu arhitekti un teritorijas plānotāji.


"Pēc projekta noteikumiem mācību noslēgumā tiek veikta anketēšana. Gandarī, ka pieaugušie ir ļoti apmierināti ar mācību procesu, un labprāt, ja tāda iespēja tiktu dota, apgūtu vēl kādu no piedāvātajām programmām, piemēram, lai nostiprinātu un papildinātu zināšanas izvēlētajā jomā. Taču šobrīd projekts paredz tikai vienu iespēju," norāda OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.


Jūnijā mācības uzsāks II kārtas dalībnieki. Šajā kārtā pieteikušies 70 pretendenti, kuri izvēlējušies apgūt kādu no 10 piedāvātajām izglītības programmām.


B.Liepiņa aicina interesentus, kuri vēlētos mācīties, sekot informācijai OT mājaslapā www.ovt.lv un www. macibaspieaugusajiem.lv Izglītības programmas, kurās notiks uzņemšana III kārtā, tiks izsludinātas jūlija beigās, bet mācības plānots uzsākt septembrī. Informāciju var iegūt arī sazinoties ar OT Pieaugušo izglītības centru, kura kontakti atrodami OT mājaslapā.


Projekta īstenošanas laiks ir līdz 2022.gada 31.decembrim, tā kā ikviens interesents varēs pieteikties mācībām.


Projekts paredz, ka mācībām var pieteikties nodarbinātie no 25 gadu vecuma. Ogres tehnikuma īstenotajās izglītības programmās mācās visdažādākā vecuma un izglītības līmeņa pieaugušie – no 25 gadiem līdz senioru vecumam -, bet visi atrod kopīgu valodu un pasniedzēja vadībā apgūst jaunas zināšanas un prasmes.


Mācību maksu 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums. Nodarbinātajiem ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu mācības ir bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41568

2018. gada 23. maijā, 08:57, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ogrenietis • 2018. gada 23. maijā, 12:19
ic ir ilgs macibu periods

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet