Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi pasākumā "Mēs esam vasara" iepazīstina ar profesijām Foto

26.maijā Ogrē norisinājās mācību gada noslēguma pasākums "Mēs esam vasara", kura laikā varēja viesoties "Iespēju teltī" pie Ogres tehnikuma (OT) audzēkņiem un pedagogiem.

"Piedalīties šajā pasākumā mūs uzaicināja Ogres novada pašvaldība, un mēs labprāt atsaucāmies, jo šī ir viena no iespējām, kā mēs varam iepazīstināt jauniešus ar Ogres tehnikuma iespējām, sniedzot arī praktiskus demonstrējumus. Esam sagatavojuši arī reklāmas bukletus, sniedzam konsultācijas, kādas prasmes un iemaņas var apgūt Ogres tehnikumā," informē OT pedagoģe, karjeras konsultante Inese Kaupuža.


Pasākuma dalībnieki un ikviens interesents varēja piedalīties Ogres tehnikuma aktivitātēs – izmēģināt robotikas, kā arī digitālās un jauno tehnoloģiju iespējas.


"Tā kā mūsu nodaļā apgūstamās programmas ir lielā mērā saistītas ar fotografēšanu un fotogrāfiju apstrādi, šodien piedāvājam nofotografēties uz brīnišķīgās dabas fona vai izveidot savu GIF –  kustīgu bildi. Šodien var iegūt pirmās iemaņas fotomākslā un pārliecināties, vai patīk to darīt. Ja jaunieši vēlēsies mācīties, piemēram, multimediju dizaina programmā, tad viņiem nāksies ļoti daudz strādāt ar fotogrāfiju," stāsta Dizaina un mākslas nodaļas skolotāja Līva Graudumniece.


Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas 3.kursa audzēknis Daniels Oborenko, kurš apgūst elektronikas tehniķa profesiju, ap sevi pulcēja skolēnus, kuriem interesē roboti. "Aicinu skolēnus mēģināt uzrakstīt programmu SUMO robotam, pēc tam to iztestēt cīņā ar robotu. Vispirms viņiem parādu, kā to izdarīt, un viņi mēģina atkārtot. Ja nesanāk, tad piepalīdzu. Mans mērķis ir arī ieinteresēt bērnus un jauniešus elektroniķa profesijā," atklāj Daniels. 


Savukārt Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 3.kursa audzēknis Mārtiņš Slaguns ierādīja un ļāva apmeklētājiem izmēģināt roku koku gāšanā ar simulatoru. Mārtiņš apgūst mēbeļu galdnieka profesiju, bet šajā pasākumā pārstāvēja visu nodaļu, jo koks, galdniecība un meži ir ļoti cieši saistīti.


Kopā ar OT audzēkņiem "Iespēju teltī" varēja satikt arī starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award pārstāvjus no Taurupes pamatskolas. Kā atklāja programmas vadītāja, Taurupes pamatskolas skolotāja Ligita Millere, Taurupes pamatskola ir vienīgā Ogres novada skola, kura iesaistījusies šajā programmā. Taurupiešiem  var pievienoties ikviens jaunietis vecumā no 14 līdz 24 gadiem arī no citas novada izglītības iestādes, norāda L.Millere.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41594

2018. gada 28. maijā, 08:09, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet