Atgriezties pie raksta

OT atklāta radošo darbu konkursa "Govju parāde" izstāde Foto

Šonedēļ uz Ogres tehnikumu (OT) atceļojušas 30 dažādos materiālos veidotas govju skulptūras, kuras sagaida audzēkņus, pedagogus un viesus tehnikuma vestibilā.

"Protams, mēs ar lielu nepacietību gaidījām, kādas gotiņas pie mums atceļos. Konkurss "Govju parāde" notika brīvā atmosfērā, katrs varēja izpausties pēc saviem ieskatiem, tāpēc arī darbi ir tik dažādi. Kopumā konkursā piedalījās 17 izglītības iestādes, iesūtīti 30 darbi. Konkursa idejas autore ir biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova. Tas ir turpinājums pagājušajā gadā notikušajam konkursam "Jāņu siera ceļš", kura dalībnieki izpauda savas idejas gleznās," izstādes atklāšanā sacīja OT direktores vietniece audzināšanas un kultūrizglītības jomā Armanda Auziņa.


V.Davidanova pateicās visiem dalībniekiem par atsaucību un piedalīšanos konkursā: "Gotiņas ir lielas, mazas, smaidīgas, seksīgas, kādas ir dabā un kādas nav dabā, jo šis mākslas darbu konkurss, un te ir iespējams viss. Vārdos to izstāstīt nevar, to var tikai apskatīt un novērtēt."


Konkurss "Govju parāde" tapis biedrībai "Siera klubs" sadarbojoties ar Ogres tehnikumu, Zemkopības ministriju, SIA "Jēkabpils piena kombināts" un AS "Jaunpils pienotava''. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija, ko vadīja Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.


Žūrijas komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka biedrība "Siera klubs" daudzu gadu garumā veic ļoti svarīgu darbu – popularizē Latvijā ražotos piena produktus. "Katrs šāds pasākums mums visiem paliek atmiņā, par to pastāstot citiem, padarām piena produktus populārākus. Mēs zinām, ka mūsu produkti ir vieni no labākajiem pasaulē. Mums, piena ražotājiem, ir ļoti svarīgi, lai mēs noticētu tam, ko mēs darām," atklāja J.Šolks.


Paužot žūrijas viedokli, J.Šolks atzina, ka nebija viegli izvēlēties labākos darbus, jo tie ir ļoti dažādi – atšķirīgas idejas, risinājumi.


Izstādes atklāšanā dalībnieki uzzināja, kuru autoru darbi izvirzīti uz konkursa finālu. Deviņu labāko darbu vidū arī Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas Vides dizaina izglītības programmas 2. kursa audzēkņu – Ramonas Pidzes, Elīnas Gadzānes, Elizabetes Ostrovskas un Toma Matuļa veidotā skulptūra "Ir piens, nav problēmu". "Šī skulptūra ir kā aicinājums novērtēt piena nozīmīgumu ikdienā," atklāja tās veidotāji. Arī žūrija uzteica OT audzēkņu izvēlēto saukli "Ir piens, nav problēmu".


Konkursa uzvarētāju un laureātu sumināšana notiks 8.septembrī Rīgā, Latvijas simtgades pasākuma "Lauki ienāk pilsētā" laikā. Finālā tiks pasniegta arī Skatītāju simpātiju balva. Par skulptūrām var nobalsot arī izstādes laikā Ogres tehnikumā.


Līdz konkursa noslēgumam žūrijas izvēlētie darbi vēl būs apskatāmi Zemkopības ministrijā 21.jīnijā, kad tur notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, un 4.augustā Siera svētkos Rēzeknē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41639

2018. gada 3. jūnijā, 19:42, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

OT • 2018. gada 5. jūnijā, 10:19
Izstādi interesenti var apmeklēt Ogres tehnikumā vēl šīs nedēļas laikā.
drīkst? • 2018. gada 4. jūnijā, 10:50
bērnudārzu audzēkņu grupas Ogres tehnikums gaida uz šo izstādi? viņiem patiktu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet