Atgriezties pie raksta

OT starptautiska projekta rezultātā paplašina apgūstamo profesiju loku Foto

27.jūnijā Ogres tehnikumā (OT) notika konference "Koks – ilgtspējīgs, ekoloģisks un pieņemams risinājums  māju būvniecībai Latvijā".

Konferencē piedalījās Ikšķiles, Lielvārdes, Ķekavas novadu pašvaldību pārstāvji, kokapstrādes nozares speciālisti, eksperti un uzņēmēji, kā arī viesi no Austrijas un Vācijas. 


2015.gada septembrī PIKC "Ogres tehnikums" kopā ar sadarbības partneriem no Latvijas, Vācijas un Austrijas uzsāka Erasmus+ programmas projekta MODUVET īstenošanu, kura mērķis bija izstrādāt, aprobēt un attīstīt novatoriskas, atzītas profesionālās izglītības mācību programmas ilgtspējīgu un videi draudzīgu moduļu māju būvniecībā. 


Konference "Koks – ilgtspējīgs, ekoloģisks un pieņemams risinājums māju būvniecībai Latvijā" bija tikai viens no pasākumiem, kas norisinājās projekta ietvaros. Pirms tam organizētas starptautiskas sanāksmes arī Vācijā un Austrijā.


Konferences dalībniekus uzrunāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, sakot paldies sadarbības partneriem, īpaši atzīmējot SIA "Knauf" tehniskā vadītāja Andra Veinberga ieguldījumu projekta īstenošanā.


Pirms vairākiem gadiem uzņēmēji vērsās Ogres tehnikumā ar priekšlikumu paplašināt kokapstrādes profesiju loku, jo būvniecībā bija jūtams katastrofāls speciālistu trūkums. Problēmas risināšanu izdevās uzsākt, iesaistoties ilgtspējīgu un videi draudzīgu moduļmāju būvniecības projektā MODUVET, informē OT Projektu nodaļas vadītāja, projekta MODUVET koordinatore Sigita Jasinska.


"Projekts deva iespēju ne tikai gūt Vācijas un Austrijas pieredzi, bet arī attīstīt un nostiprināt sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, kas ir arī darba devēji. Projekta rezultātā esam izstrādājuši darba devēju pieprasītu izglītības programmu, izveidojuši mācību uzskates līdzekli – moduļmāju, kā arī  esam iecerējuši uzbūvēt Ogres tehnikuma muzeju-informācijas centru no moduļtipa ēkām," norāda S.Jasinska.


Projekta nozīmīgākais ieguvums ir tā gaitā izstrādātā modulārā profesionālās tālākizglītības programma izglītības programma "Būvdarbi" ar iegūstamo profesionālo kvalifikāciju "Būvkonstrukciju montētājs", un to apgūstot, pagājušajā gadā darba tirgū iekļāvušies pirmie absolventi.


Par nepieciešamajām kompetencēm moduļmāju būvniecībā informēja izglītības programmas izstrādes vadītāja Linda Caune. Lai darba tirgū nonāktu augsti kvalificēti speciālisti, pirms tam notika spraigas diskusijas ar uzņēmējiem un darba devējiem, lai apzinātu tās prasmes, kas ir nepieciešamas būvkonstrukciju montētājam. 


Konferences dalībnieki ieguva daudz vērtīgas informācijas par koka izmantošanu Latvijas nākotnes ēku būvniecībā, par koka jumtiem kā ilgtspējīgu risinājumu, moderna dizaina un funkcionāli modulāro māju projektiem, inovatīviem līmēto koka paneļa māju būvniecībā risinājumiem un viegli saliekamu moduļu māju attīstības iespējām.


Projekts noslēgsies šī gada 31.augustā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41826

2018. gada 29. jūnijā, 10:32, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ods • 2018. gada 30. jūnijā, 14:06
izskatās, ka moduļmājā nav nekādu noslēpumu - viss labi pārredzams

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet