Atgriezties pie raksta

Latvijas profesionālā izglītība tiecas pēc pasaules standartiem Foto

4.jūlijā Ogres tehnikumā (OT) viesojās Tknika — Inovāciju centra profesionālai apmācībai, pedagoģiskai apmācībai un mūžizglītībai – Starptautiskā departamenta direktors Hose Luiss Fernandes Maure no Basku zemes.

Tknika ir Basku valdības izglītības, valodas politikas un kultūras nodaļas profesionālās un pedagoģiskās apmācības un mūžizglītības apakšnodaļas filiāle, un ir daļa no Basku zemes pastāvīgajiem centieniem izvirzīt basku profesionālo apmācību Eiropas priekšgalā. Tknika iedrošina pedagogus un vadības komandas tehniskās profesionālās izglītības un apmācības koledžās iesniegt projektus un strādāt pie projektiem, kas ietver inovāciju. Tās mērķauditorija ir  pedagogi un audzēkņi tehniskās profesionālās izglītības un apmācības koledžās Basku zemē. 


Tknika izveido inovatīvus projektus un nodod rezultātus profesionālās izglītības un apmācības pedagogiem. Pedagogi izmanto šos rezultātus, lai apmācītu savus audzēkņus. Savukārt audzēkņi nodod šīs zināšanas savās darbavietās. Pēc Tknika pakalpojumiem ir liels pieprasījums no tehniskajām profesionālās izglītības un apmācības koledžām. 


Hose Luiss Fernandes Maure tika uzaicināts uz Latviju, lai informētu par savā zemē gūto pieredzi profesionālās izglītības attīstībā.


Vizītes laikā Latvijā viņš dalījās pieredzē par inovācijām profesionālajā izglītībā un pedagogu komandas lomu Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā seminārā IZM šīsdienas seminārā "Inovācija profesionālajā un pieaugušo izglītībā", kurā piedalījās pārstāvji no katra reģiona lielākajām profesionālās izglītības iestādēm un dažādu ESF, Erasmus+ projektu īstenotāji.


Viesis apmeklēja arī Ogres tehnikumu un Aizkraukles profesionālo vidusskolu.


Ogres tehnikumā Hose Luiss Fernandes  Maure tikās ar direktori Ilzi Branti un Projektu nodaļas vadītāju Sigitu Jasinsku. I.Brante kopš 2015.gada biedrības "Profesionālās izglītības biedrība" ir valdes priekšsēdētāja, tāpēc viņas interešu lokā ir visas valsts profesionālajā izglītībā notiekošie procesi.


"Hose Luiss Fernandes Maure pārstāv arī Pasaules Profesionālo izglītības iestāžu asociāciju. Mēs, kā Profesionālās izglītības biedrība, kura apvieno gan Izglītības un zinātnes ministrijas, gan pašvaldību profesionālās izglītības iestādes, arī varētu iestāties šajā asociācijā un iegūt jaunāko informāciju par to, kas pasaulē notiek profesionālajā izglītībā, kā arī par šīs organizācijas sadarbību ar Eiropas Komisiju. Šāda iespēja pastāv, un tāpēc mēs tiekamies ar mērķi, lai runātu par tālāko sadarbību,” norāda I.Brante.


Viesis informēja arī par šogad plānoto Pasaules Profesionālo izglītības iestāžu asociācijas kongresu, kas notiks 8.oktobrī Melnburnā,  Austrālijā, un būs veltīts nākotnes profesionālajai izglītībai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41858

2018. gada 4. jūlijā, 22:19, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet