Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi Lielvārdes novada svētkos gatavo krēslu ar Dieva zīmi Foto

Lielvārdes novada svētku apmeklētāju acu priekšā tapa krēsls, ko gatavoja Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi.

Lielvārdes novada svētki šogad tika aizvadīti Dieva zīmē, tāpēc no gobas darinātais krēsls tika rotāts tieši ar šo zīmi. Audzēkņi demonstrēja prasmes, ko ieguvuši mācoties tehnikumā, kā arī pierādīja, ka kokam var dot otru dzīvi un darināt no tā skaistas un noderīgas lietas. 


OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi un pedagogi bija uzaicināti uz novada svētkiem, lai sniegtu paraugdemonstrējumus un iesaistītu dažādās aktivitātēs arī svētku apmeklētājus.


OT Meža un medību saimniecības nodaļas vadītāja Kārļa Rangas vadībā svētku apmeklētāji varēja izmēģināt zāģēšanu ar rokas zāģi. Uzdevums nebija no vieglajiem, jo precīzi jānozāģē tieši 700 gramu vai kilogramu smaga koka ripa. Šajā disciplīnā vislabāk veicās dāmām, jo viņas izcēlās ar apbrīnojamu precizitāti.


Lielvārdes novada svētkos visaktīvāk piedalījās OT Kokgāzēju komanda. "Skatītājiem ļoti interesē, kā mūsu komandas dalībnieki demonstrē kokgāzēju sacensību elementus, kuros ietilpst ķēdes maiņa, kombinētā garumošana, atzarošana, Fermera pastaiga, kas ir iecienīta sacensību programmas sastāvdaļa,. Tās laikā jāizpilda dažādi elementi ar zāģi," stāsta OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs, Kokgāzēju pulciņa vadītājs Armands Lapiņš. "Demonstrējot dažādus elementus, arī izglītojam apmeklētājus, ka gan sacensībās, gan mežā jāievēro drošība – jābūt atbilstošam apģērbam inventāram, tehnikai, kā pareizi jāzāģē, kā jāpārvietojas."


A.Lapiņš atzīst, ka piedalīšanās Lielvārdes novada svētkos ir vērtīgs treniņš, jo arī vasarā nedrīkst zaudēt sportisko formu. Jau 8.septembrī Rīgā notiks pasākums "Lauki ienāk pilsētā", kurā OT Kokgāzēju komanda demonstrēs savas prasmes. Tas viss noderēs arī starptautiskajās kokgāzēju sacensībās, kas oktobrī notiks izstāžu kompleksā "Rāmava".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/41994

2018. gada 30. jūlijā, 09:40, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vai nu, vai nu • 2018. gada 10. septembrī, 05:32
Dieva zīmju pilsētā spēļu zāļu nemaz nav; ja ir - kaut kur ir kļūda
Ieva • 2018. gada 10. septembrī, 00:48
Tā ir elkdievība,dieva zīmes jaraksta ar mazo burtu! Lielvārdieši spēlējās ar uguni,kopš sāka aizrauties ar tām zīmēm viss iet uz grunti,noplukusi pilsētele,kur izceļās spēļu zāles monstri... Ja vēlās Dieva svētību,ir jaatsakā no māņiem...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet