Atgriezties pie raksta

Profesionālā izglītība būvnieku sagatavošanā apsteidz augstskolas Foto

29.augustā Ogres tehnikumā notika Būvniecības nozares ekspertu padomes izbraukuma sēde, lai tuvāk iepazītu profesionālās izglītības iespējas būvniecības nozares speciālistu sagatavošanā.

"Būvniecības nozares eksperti par sēdes vietu izvēlējušies Ogres tehnikumu, jo mums ir būvdarbu izglītības programma "Namdaris"," norāda Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante. "Nozaru ekspertu padomes ir tās, kas apstiprina uzņemamo audzēkņu skaitu izglītības programmās, kā arī novērtē materiālo bāzi, piedalās akreditācijā. Lai atvērtu jaunas izglītības programmas, arī jāsaskaņo ar Nozares ekspertu padomi. Nozares ekspertu padomei ir deleģēta funkcija ar Profesionālās izglītības likumu."


OT direktore I.Brante prezentēja Ogres tehnikuma iespējas būvniecības speciālistu sagatavošanā. Viesi iepazinās ar materiālās bāzes nodrošinājumu tikai pirms pāris gadiem uzceltajā mācību angārā. Ne mazāk svarīgas ir arī darba vidē balstītās mācības, kas audzēkņiem dod iespēju iegūt pamatīgas praktiskās iemaņas jau no 1.kursa, darbojoties pie uzņēmēja reālā darba vidē.


Būvniecības nozares ekspertu padomes sēdi vadīja Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs. Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas tika aktualizēts sēdē, bija par jauno speciālistu sagatavošanu augstākajās un profesionālajās izglītības iestādēs.


"Profesionālajā izglītībā pēdējos gados notikušas ievērojamas izmaiņas, un šobrīd redzam procesu, kas notiek saistībā ar profesijas standartu izstrādi, aktualizāciju, programmu izstrādi moduļu apmācībai. Šādu procesu vai iezīmes, ka tas sāktos, savukārt nevaram vērot augstākajā izglītībā," atklāja N.Grīnbergs.


Sēdes dalībnieki kopīgās diskusijās arī uzsvēra, ka nepieciešams sekot darba tirgus pieprasījumam un speciālistu sagatavošanas kvalitātei augstākajās mācību iestādēs. Šo jautājumu plānots iekļaut darba kārtībā nākamajā sēdē, uz  kuru tiks aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī atbildīgo institūciju pārstāvji.


Pēc Ekonomikas ministrijas pasūtījuma šobrīd tiek veikts pētījums "Darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas izveides iespējas un vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognožu sasaiste ar rīcībpolitiku". Sēdē tika prezentēts pilotprojekts par būvniecības nozares nākotnes scenārijiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42201

2018. gada 30. augustā, 13:54, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet