Atgriezties pie raksta

OT pedagoģe starptautiskā projektā izstrādā tiešsaistes mācību kursu Foto

Šonedēļ Ogres tehnikums (OT) uzņēma Erasmus+ projekta "Vocational online collaboration for learning" (VOCAL) sadarbības partnerus no Ungārijas, Spānijas, Vācijas un Lietuvas.

Projekta mērķis ir veicināt atklātu sadarbību starp augstāko izglītības iestāžu pasniedzējiem un profesionālās izglītības pedagogiem, lai izstrādātu tiešsaistes sadarbības mācīšanās aktivitātes un mācību kursus dažādām mērķa grupām.


Projekts aizsākās 2016.gada 1.novembrī un noslēgsies šī gada 31.oktobrī. Tikšanās Ogres tehnikumā (Latvijā) bija pēdējā darba sanāksme. Divu gadu laikā projektā iesaistījās astoņi OT pedagogi.


Projekta rezultātā tika izstrādāti seši tiešsaistes mācību kursi un notika divas apmācības pedagogiem no partnerorganizācijām, iekļaujot digitālās, sociālās un starpkultūru kompetences. 


Kursu "Audiovizuālie mācību materiāli mācību procesā" veidoja OT pedagoģe, informātikas skolotāja Maruta Dreimane.


"Kursa galvenā virzība ir uz profesionālo izglītību. Piemēram, galdniecībā, lai parādītu procesu, kā darbojas jaunais darbgalds, kā ar to apieties, ļoti noderīgi, ja ir pieejams video materiāls. Video lekcija, tas ir viens virziens, ko var rādīt un ar ko strādāt klasē, bet vēl svarīgākas ir online mācības, kas visā pasaulē ir pilnībā pašsaprotama realitāte. Piemēram, projekta aizsācēju, ungāru pasniedzēju, studenti ir Japānā, Ķīnā un mācības notiek online,” par projektā gūto pieredzi stāsta M.Dreimane. 


Savukārt kolēģi no citām valstīm izstrādājuši kursus "Digitālā pedagoģija", "Digitālā vērtēšana" un citus.


Noslēguma sanāksmi vadīja projekta koordinators Budapeštas Tehnoloģiju un ekonomikas universitātes Inovāciju un Pieaugušo izglītības centra direktors Denes Zarka.


"Ogres tehnikumu vērtēju kā ļoti nozīmīgu partneri, jo projekts ir par profesionālo izglītību. Tāpēc ļoti nozīmīgs ir tieši Ogres tehnikuma un pedagogu ieguldījums projekta īstenošanā," norāda D.Zarka.


Kā atklāj OT Projektu nodaļas projektu vadītāja Ieva Kulmane, augstākās izglītības iestādes, kas piedalījās šajā projektā, varēja pārņemt Ogres tehnikuma pieredzi, piemēram, darba vidē balstītu mācību organizēšanā. 


Viesi Latvijā uzturējās trīs dienas, līdztekus darbam projektā iepazīstoties arī ar Latvijas galvaspilsētas un Ogres ievērojamākām vietām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42209

2018. gada 31. augustā, 21:09, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

piepveidīgajam 3-vienā • 2018. gada 3. septembrī, 18:09
Trīskārš apvainotais - vai palika labāk? ;-)
skumjas • 2018. gada 3. septembrī, 13:28
Tā jau ir "blatņiku"skola! Zīmēšanās kundzītei gan patīk!Pasniedzējus arī pieņem tikai "savējos"!
piepe • 2018. gada 1. septembrī, 14:46
Nu gan notikums! Ja vien ir, ko rādìt, onlaina iespējas nav nekāda nezināmā atklāšana. Jā, nu patīk zīmēties pašai kundzei un tās balstam.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet