Atgriezties pie raksta

Jumpravas pamatskolas absolventi izvēlas mācīties Ogres tehnikumā Foto

5.oktobrī, Skolotāju dienā, Ogres tehnikumā (OT) viesojās Lielvārdes novada Jumpravas pamatskolas un Viļakas novada Žīguru pamatskolas pedagogi, lai iepazītos ar profesionālās izglītības iespējām.

"Mēs vēlējāmies apskatīt Ogres tehnikumu un iepazīties, kādas izglītības programmas šeit var apgūt, jo mūsu skolēni interesējas par iespējām mācīties tehnikumā un daudzi izvēlas šeit mācīties. Ogres tehnikums ir arī tuvākā profesionālās izglītības iestāde," saka Jumpravas pamatskolas direktora vietniece  Agita Dembovska.


OT direktore Ilze Brante un nodaļu vadītāji informēja vispārizglītojošo skolu pedagogus par izglītības programmām, mācību procesa organizāciju, darba vidē balstītām mācībām, interešu izglītību, Karjeras izglītību, Eiropas Sociālā fonda projektu "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai"  - PuMPuRS, pieaugušo izglītības organizēšanu un citiem viesus interesējošiem jautājumiem. 


Tehnikumā audzēkņi var iegūt gan vidējo, gan profesionālo izglītību, kā arī saņem stipendiju. "Audzēkņi var saņemt stipendiju līdz 150 eiro mēnesī. Līdz 100 eiro par sekmēm, 50 eiro par sabiedriskām aktivitātēm, ja audzēknis dzied korī, ansamblī, piedalās sporta sacensībās. Ja audzēknis iet praksē pie uzņēmēja, tad arī saņem samaksu par padarīto. 4.kursā, kad ir sešus mēnešus ilga prakse, audzēkņi jau strādā kā pilntiesīgi darbinieki," skaidro I.Brante.


Pēc prezentācijas pedagogi devās apskatīt tehnikumu, lai varētu pārliecināties par materiālo nodrošinājumu un mācību vidi.


Ogres tehnikumā izglītojas gan pamatskolu, gan vidusskolu absolventi. Arī abu minēto pamatskolu absolventi izrāda interesi par iespējām mācīties tehnikumā. Īpaši iecienītas OT izglītības programmas ir Jumpravas pamatskolā.


'Mūsu nodaļā no Jumpravas pamatskolas šobrīd mācās trīs jaunietes – viena 1.kursā un divas 3.kursā par klientu apkalpošanas speciālistēm," stāsta Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka. Jumpravas pamatskolas absolventi tehnikumā  apgūst arī mežsaimniecības, viesmīlības un citas programmas.


2018.gadā Jumpravas pamatskolas 9.klasi absolvēja 13 jaunieši. Kā atklāj šīs klases audzinātāja Benita Jansone, tikai daži no absolventiem izvēlējušies turpināt mācības Ogres 1.vidusskolā un Ogres Valsts ģimnāzijā, visi pārējie kļuvuši par Ogres tehnikuma audzēkņiem. "Nedēļas nogalēs, tiekoties ar saviem bijušajiem skolēniem, esmu dzirdējusi tikai pozitīvas atsauksmes par mācībām tehnikumā. Manējie ar izvēli ir apmierināti," atzīst B.Jansone.


Skolas absolventu vēlmi mācīties Ogres tehnikumā no sava skatu punkta atzinīgi vērtē arī sporta skolotājs Jānis Pamiljans: "Ogres tehnikumā sports vienmēr ir bijis labā līmenī, sevišķi volejbols. Tā kā mana specializācija ir volejbols, Jumpravas skola un tehnikums sacensībās  vienmēr cīnījušies līdzvērtīgi, kā saka, "zobs pret zobu". Šeit viņi var mācīties, apgūt profesiju un būt fiziski aktīvi."


OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa norāda, ka šis mācību gads Karjeras izglītības pasākumu ziņā sācies ļoti spraigi:


"Šodien pie mums viesojas Jumpravas un Žīguru pamatskolu skolotāji. Nākamie jau pieteikušies Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas un Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas skolotāji. 9.oktobrī piedalīsimies Karjeras nedēļā Gulbenes novadā, mūs aicina ciemos Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola. Ogres tehnikuma vārds ir izskanējis visā Latvijā, un šajā mācību gadā ir īpaši izteikta interese par mūsu mācību iestādi. Mēs saņemam ļoti daudz e-pasta vēstuļu. Skolu pedagogi vēlas ar mums sadarboties un dalīties pieredzē."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42435

2018. gada 8. oktobrī, 08:24, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet