Atgriezties pie raksta

OT var iegūt Eiropas motorzāģa sertifikātu – garantu drošībai Foto

Ogres tehnikums (OT) piedalīsies 27.starptautiskajā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstādē , kas no 11. līdz 13.oktobrim notiks izstāžu kompleksā "Rāmava". 

Piektdien un sestdien Ogres tehnikums organizē forvarderu operatoru un kokgāzēju sacensības, kurās sacentīsies līdz pat 30 dalībniekiem no četrām valstīm.


Savukārt ceturtdien, 11.oktobrī, plkst.14 OT pedagogs Armands Lapiņš iepazīstinās interesentus ar drošas motorzāģu lietošanas standartiem.


Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums" ir Latvijā pirmā izglītība iestāde, kurā var mācīties un kārtot eksāmenus, lai iegūtu Eiropas motorzāģa sertifikātu.


Augusta nogalē Ogrē norisinājās "Baltic Workshop Week", kuras laikā tika organizēta arboristu un motorzāģu vadītāju sertifikācijas organizācijas "ABA International" vadītāja Viljama Roba  tikšanās ar Ogres tehnikuma pedagogiem, Latvijas Lauku konsultāciju centra, nozares uzņēmumu un asociāciju pārstāvjiem, lai skaidrotu sertifikācijas nozīmi un veicinātu tās ieviešanu Latvijā. 


Organizācija "ABA International" izstrādājusi Eiropas Komisijas prasībām atbilstošu standartu motorzāģu operatoriem. Eiropas motorzāģa sertifikātu (Europen chainsan certificate) atzīst 22 pasaules valstīs. 


Nedēļas gaitā OT varēja nokārtot eksāmenus, lai iegūtu Eiropas motorzāģa sertifikātu  Šo iespēju izmantoja teju 10 interesentu ne tikai no Latvijas, bet arī no Anglijas un Īrijas, kuri savukārt vēlas kļūt par eksaminētājiem. Iegūt starptautiski atzītu sertifikātu izvēlējās arī vairāki projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros kokkopja-arborista profesiju apguvušie izglītojamie.


Eksāmenus nokārtoja arī OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu programmas audzēkņi Rūdolfs Mahts un Helvijs Šulga, kā arī šī gada OT absolvents Matīss Mūrnieks.


"Mūsu nodaļas audzēkņi un absolventi jau ir ieguvuši motorzāģa vadītāja apliecību, ko Ogres tehnikums izsniedz saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu, bet jaunais dokuments paver citas iespējas, jaunieši ir mobilāki un var doties strādāt arī ārpus Latvijas," skaidro OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu pedagogs, šī projekta iniciators Armands Lapiņš. 


Apmācību vadīšanā piedalījās arī instruktors, pieredzējis kokkopis-arborists Jānis Strausmanis, kurš, tāpat kā Armands Lapiņš, ir viens no nedaudzajiem speciālistiem Latvijā, kam ir Eiropas motorzāģa sertifikāts.


"Pirms Ogrē sākās apmācības, Latvijā bija pieci cilvēki, kam ir šāda līmeņa sertifikāts. Šie cilvēki, brauca līdzi organizācijas pārstāvjiem uz dažādām dalībvalstīm un tur apguva šo pieredzi. Organizācija "ABA International" piedāvā iegūt dažādus sertifikātus, bet šonedēļ uzsvars ir uz motorzāģa un arborista sertifikātu," norāda J.Strausmanis. "Darba devējs var būt pārliecināts, ka speciālists, kuram ir šis sertifikāts, zina un prot droši nogāzt kokus, nesavainojot ne sevi, ne apkārtējos. Šis darbinieks arī zinās, kā rīkoties sarežģītās situācijās."


A.Lapiņš atklāj, ka, gatavojoties šim pasākumam, sazinājies ar Slimību profilakses un kontroles centru, kur iepazinies ar pēdējo trīs gadu statistiku, kas atspoguļo ar darba instrumentiem, tajā skaitā ar motorzāģi, gūtās traumas. "Statistika nav iepriecinoša, tāpēc izstrādāto standartu un sertifikāta uzdevums ir maksimāla drošība, nezaudējot produktivitāti. Esmu iniciators šī sertifikāta ieviešanai. Ja šāds standarts tiktu ieviests vairākos līmeņos, tas man ļautu sagatavot jaunieti tam, ko viņš ir spējīgs izdarīt."


OT iniciatīvu ieviest apmācību un pieņemt eksāmenus Eiropas motorzāģa sertifikāta ieviešanai atzinīgi vērtē arī Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts: "Ļoti apsveicami, ka to uzņēmies darīt Ogres tehnikums. Tas jādara izglītības iestādei, jo runa ir ne tikai par sertificēšanu, bet arī par apmācībām, lai nokārtotu eksāmenu. Tāpēc nepieciešama tā kompetence, kas ir Ogres tehnikumā, lai to varētu paveikt."


OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Kārlis Ranga norāda, ka Ogres tehnikums ir ļoti liels ieguvējs no dalības projektā: "Arborists ir parka, dārza sanitārs, dakteris, kas bojātos un pāraugušos kokus sakopj un sakārto. Šī vide Latvijā vēl nav līdz galam attīstīta, bet ir ļoti perspektīva. Arī pasaulē tas ir labi apmaksāts darbs, kur var sevi pilnveidot un pierādīt. Šajā jomā trūkst speciālistu. Ogres tehnikums šo projektu noteikti turpinās. Šis ir pats sākums. Esam pirmie Latvijā, un vēlamies kļūt vadošie Latvijā."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42443

2018. gada 9. oktobrī, 08:39, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet