Atgriezties pie raksta

Konferencē aicina pievērst uzmanību darbinieku labsajūtai darbā

Ogres tehnikumā (OT) konferencē "Labsajūta darbā un veselība" Ogres novada darba devējiem un darba ņēmējiem bija iespēja iegūt ne tikai jaunas zināšanas, bet arī uzklausīt iedvesmojošus pieredzes stāstus.

Jau otro gadu Pasaules garīgās veselibas dienā 10. oktobrī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts sadarbībā ar Ogres novada Sporta centra veselības veicināšanas nodaļas komandu "Oveselība" organizē konferenci "Labsajūta darbā un veselība", kuras mērķis ir pievērst uzmanību savstarpējai sadarbībai ikdienas darbā un izprast stresa, profesionālās izdegšanas un depresijas ietekmi uz veselību un darba rezultātiem.


"Mēs redzam, ka gadu no gada pieaug to darbinieku skaits, kas darba vidē saskaras ar profesionālo izdegšanu. Rezultātā zūd efektivitāte – no vienas puses darbinieki strādā garas darba stundas, bet rezultātu nav. Pasaules Garīgās veselības dienā aicinām darba devējus pievērst īpašu uzmanību savu darbinieku labsajūtai un veselībai," uzsver Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane. Kā norāda D.Helmane, teju puse jeb 42% mūsu valstī strādājošie cilvēki uzskata, ka viņu darba devējs nav darījis pietiekami, lai novērstu nevajadzīgu stresu darba vietā. Tas nozīmē, ka ir jāturpina izglītot darba devējus, lai viņi veiktu pareizos pasākumus darbinieku labsajūtas uzlabošanai.


"Šādu konferenci rīkojam jau otro gadu, lai vērstu darba devēju un arī darba ņēmēju uzmanību uz to, kā jūtamies darbā un kā mūsu veselība ietekmē darba rezultātus. Ja pagājušajā gadā vairāk runājām par stresu, kā tas izpaužas un kā to novērst, tad šajā konferencē akcentējam labsajūtu darbā un kā to nodrošināt, tostarp, cik mēs paši kā indivīdi varam to vadīt un kā to var ietekmēt darba devējs. Izvēloties konferences tematus, ņēmām vērā arī pagājušā gada konferences dalībnieku ieteikumus," norāda OVeselības komandas vadītāja Ilze Čiščakova.


Konferencē bija izteikuši vēlmi piedalīties 65 darba ņēmēji un darba devēji no pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem gan no Ogres, gan arī citiem novadiem. "Prieks, ka Ogrē un citos novados ir uzņēmēji, kuri domā par saviem darbiniekiem."


SIA "Maxima Latvija" Darba aizsardzības un darbinieku veselības daļas vadītājs Reinis Plakanis norāda: "Konferencei pieteicos, jo darbinieku labsajūta un veselība darba vietā ir ļoti svarīga. Vēlējos uzzināt, kā citviet risina šīs problēmas, un integrēt iegūto pieredzi savā uzņēmumā. Interesanti bija noklausīties lekciju par miega problēmām, saistoša bija arī profesora Andra Vanadziņa sniegtā informācija par darba aizsardzību, kas aicina domāt par darba apstākļiem un darbinieku labsajūtu."


Konferenci apmeklēja ne tikai darba devēji, bet arī darba ņēmēji. SIA "Ogres Prestižs" kasiere Inga Krastiņa atklāja, ka konferencē apskatītie temati raksturīgi arī viņas darbā. "Būšu ieguvusi jaunas zināšanas, kas noderēs ikdienas darbā," saka I.Krastiņa.


Daiga Sosnare, Ciemupes Tautas nama vadītāja un komandas "OVeselība" koordinatore Ciemupē uzsver: "Vienmēr esmu uzskatījusi, ka jāveicina cilvēku izglītošanās, kā uzlabot savu veselību. Šajā konferencē gūtās zināšanas, protams, vispirms nodošu saviem ģimenes locekļiem, kā arī, protams, Ciemupes iedzīvotājiem. Aicinot viņus uz dažādiem ar veselības uzlabošanu saistītiem pasākumiem, varu vieglāk ieinteresēt un izskaidrot, kāpēc tas nepieciešams. Ciemupes Tautas namā līdz gada beigām būs vingrošana strādājošiem cilvēkiem, un par šo aktivitāti ir ļoti liela interese un atsaucība. 16.oktobrī plānota Veselīga uztura diena, bet 25.oktobrī meistarklase, kurā varēs iemācīties pagatavot veselīgas un garšīgas maltītes."


Konferencē piedalījās arī Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas darbā Armanda Auziņa un grupu audzinātāji. "Manuprāt, audzinātājiem noderēs lekcija par miega nozīmi cilvēka veselībā,  jo jaunieši tam ne vienmēr pievērš pietiekamu uzmanību. Sadarbībā ar "OVeselības" komandu plānojam organizēt pasākumus tehnikuma darbiniekiem par veselīgu uzturu, fiziskajām aktivitātēm. Līdz šim šādi pasākumi notikuši audzēkņiem gan par uzturu, gan atkarībām," stāsta A.Auziņa. "Šajā konferencē interesanti palūkoties uz situāciju Latvijā kopumā, vai darba devēji izprot jaunās tendences, kā tiek uzlabota darba vide. Mēs Ogres tehnikumā varam priecāties, ka mūsu mācību iestādē darba vide ir sakārtota un mūsdienīga. Arī viesi, atnākot uz tehnikumu, var iepazīties ar mūsu pieredzi."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42462

2018. gada 10. oktobrī, 20:51, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

piedalījos • 2018. gada 11. oktobrī, 07:51
labas tēmas, noderīga info! Garšīgi tehnikuma audzēkņu gatavoti ēdieni, Fazer jaunumi! patīkams iespaids par OVT- gaumīgas telpas, kārtība, tīrība, progresīva direktore! PALDIES!!!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet