Atgriezties pie raksta

Aizputes kolēģi atzinīgi vērtē OBJC sadarbību ar Ogres tehnikumu Foto

16.oktobrī Ogrē viesojās Aizputes novada Skolēnu Jaunrades centra pedagogi, lai iepazītu Ogres novada Bērnu un jauniešu centra pieredzi interešu izglītības nodrošināšanā bērniem un jauniešiem.

Vispirms kolēģi no Aizputes apmeklēja Ogres novada Bērnu un jauniešu centru. "Mēs dalījāmies pieredzē, kādi interešu izglītības pulciņi darbojas Ogres novada Bērnu un jauniešu centrā, kā mēs strādājam – kā norit metodiskais un mācību darbs, kā organizējam pasākumus. Savukārt Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs dalījās pieredzē, kā darbojas Ogres novada Jauniešu dome, kā viņi organizē neformālās apmācības un pasākumus. Tālāk devāmies uz Ogres tehnikumu, kur notiek Ogres Bērnu un jauniešu centra  Lego robotikas un Elektronikas pulciņa nodarbības,"  atklāj Ogres novada Bērnu un jauniešu centra direktore Irēna Ošiņa.


Ar Ogres tehnikumu Ogres novada Bērnu un jauniešu centru jau vairākus gadus saista veiksmīga sadarbība. Lego robotikas nodarbības, ko vada skolotāja Ogres 1.vidusskolas skolotāja Nora Meiere, notiek divas reizes nedēļā. Elektronikas pulciņu vada OT pedagogs Ēriks Kļaviņš. Uz šo pulciņu skolēni dodas vienreiz nedēļā.


"Skolēni, kuri apmeklē pulciņus, zina, kur atrodas Ogres tehnikums, pierod pie tehnikuma telpām, redz, kāds ir tehniskais nodrošinājums. Līdz  ar to, kad viņiem pēc pamatskolas absolvēšanas būs jāpieņem lēmums pa tālāko izglītošanos, viena no izvēlēm varētu būt arī elektronikas tehniķa profesija," saka Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.


Aizputes novada Skolēnu Jaunrades centra pedagogi Ogres tehnikuma direktores vietnieces kvalitātes, attīstības un izglītības darbā Baibas Liepiņas vadībā iepazīstoties ar Ogres tehnikumu, īpašu uzmanību pievērsa tieši elektronikas laboratorijām, kur notiek pulciņu nodarbības. Skolēni šeit var izmantot visu nepieciešamo, tajā skaitā trasi, uz kuras izmēģināt uzkonstruētos Lego robotus.


Pēc mācību kabinetu un angāra apskates viesi tikās ar Ogres tehnikuma direktori Ilzi Branti, kura informēja  par tehnikuma attīstību un mācību procesa norisi profesionālās izglītības iestādē. Viesi bija ļoti gandarīti par redzēto un dzirdēto Ogres novada Bērnu un jauniešu centrā un Ogres tehnikumā.


"Mums ir tradīcija katru gadu doties pieredzes apmaiņā pie kolēģiem citviet Latvijā. Ogrē esam pirmo reizi, un iespaidi ir ļoti pozitīvi – ir ko pamācīties no Ogres Bērnu un jauniešu centra kolēģiem," stāsta  Aizputes novada Skolēnu Jaunrades centra direktore Ausma Kirhnere. "Ogres tehnikumā guvām jaunu pieredzi Lego robotikas nodarbību organizēšanā. Aizputes vidusskolā pirmo gadu sācis darboties Robotikas pulciņš, šāds pulciņš ir arī vienā no novada skolām. Savukārt Jaunrades centrā Robotikas pulciņa nav, jo tāpat kā ogrēnieši, telpu šaurības dēļ nevaram organizēt šāda apjoma pulciņus. Tāpēc kolēģiem ir paveicies, ka viņi var sadarboties ar Ogres tehnikumu, kur ir augstvērtīga materiālā bāze. Ogres tehnikumā ir ko redzēt, skatīties un mācīties," norāda A.Kirhnere.


Viņa atklāj, ka nākamreiz plāno uz  Ogres tehnikumu vest skolēnus no Aizputes novada vispārizglītojošām skolām, lai viņi pārliecinās par tehnikuma sniegtajām iespējām kvalitatīvas profesionālās izglītības iegūšanā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42518

2018. gada 18. oktobrī, 09:34, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet