Atgriezties pie raksta

Biznesa naktī - jaunas idejas un sadarbības partneri Foto

Ogres tehnikumā (OT) pirmo reizi tā vēsturē tika organizēta Biznesa nakts, kurā tikās Ogres 1.vidusskolas un OT audzēkņi.

Biznesa nakts pasākumu atklāja OT projektu vadītāja Alīna Liepiņa, paužot gandarījumu par jauniešiem, kuriem interesē bizness un tā attīstīšana.


Biznesa naktī kopā ar jauniešiem piedalījās OT direktore Ilze Brante, Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Klaudio Rivera (Claudio Rivera), Latvijas Investīciju attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Ilze Linkuma, Ogres 1.vidusskolas komercdarbības programmas vadītāja Agnese Slišāne un uzņēmēji – Ieva Cipruse ("Tonight"), Gatis Račs ("O’Cafe") un Jānis Laganovskis ("Milžu taka"). 


Savā uzrunā Biznesa nakts dalībniekiem I.Brante atklāja, ka iniciatīva par sadarbību abu izglītības iestāžu starpā nākusi no Ogres 1.vidusskolas skolēniem, kuri pagājušā mācību gada otrajā pusē vērsušies Ogres tehnikumā pēc palīdzības biznesa ideju pārvērst materiālā. "Pēc tam tehnikumā karjeras izglītībā praktizējās Ogres 1.vidusskolas skolotāja Agnese Slišāne. Nolēmām, ka jāsadarbojas un jāveido kopīgs skolēnu mācību uzņēmums, jo vieniem ir ideja, otriem – praktisks izpildījums. Jūnijā tikāmies ar Ogres 1.vidusskolas direktoru Igoru Grigorjevu, un tā esam visi kopā šeit satikušies. Tas ir vareni, ka jums ir daudz biznesa ideju, ar kuru palīdzību mēs varēsim attīstīt Latvijas valsti," sacīja I.Brante.


Ogres 1.vidusskolas un Ogres tehnikuma sadarbība vienmēr ir bijusi ļoti veiksmīga, atzina I.Grigorjevs: "Esmu pārliecināts, ka to labo pieredzi, kas iegūta līdz šim abu izglītības iestāžu sadarbībā, jūs, jaunieši, liekot prātus kopā un radot jaunas idejas, varēsit turpināt vēl labāk".


Pirms jaunieši uzsāka sarunas par abu mācību iestāžu iesaistīšanos un sadarbību konkrētu skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, viņi uzklausīja uzņēmēju stāstus par biznesa vidē gūto pieredzi un riskiem uzņēmējdarbībā, kā arī noderīgus padomus un ieteikumus.


Biznesa naktī tikās Ogres 1.vidusskolas 11.klašu skolēni, kuri jau izveidojuši savus mācību uzņēmumus, kā arī 10.klašu skolēni, kam vēl nav uzņēmumu, bet ir idejas, tāpēc viņi meklēja komandas biedrus, lai attīstītu  savu biznesa ideju. 


"Arī no Ogres tehnikuma piedalās jaunieši, kuriem ir radušās idejas skolēnu mācību uzņēmuma izveidei. Viņi, tāpat kā Ogres 1.vidusskolas skolēni, Biznesa naktī cer atrast sabiedrotos," skaidroja A.Liepiņa.


Ogres 1.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmu prezentācijās ik pa laikam izskanēja vēlme, ka uzņēmuma darbības nodrošināšanai nepieciešami dažādi speciālisti – grāmatveži, galdnieki, dizaineri, šuvēji, video operatori, kurus var atrast Ogres tehnikumā. Vakara gaitā tika meklētas sadarbības iespējas starp abu izglītības iestāžu audzēkņiem.


Cik svarīgs uzņēmuma veidošanā ir komandas darbs, jaunieši pārliecinājās darbojoties Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas mācību laboratorijā,  kur kopīgi gatavoja vakariņas. Pēc tam jaunieši K.Riveras vadībā apsprieda, kas pozitīvs un ne tik pozitīvs bija pašu veidotajā darba organizācijā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Kā vienu no veiksmēm jaunieši uzsvēra precīzu pienākumu sadali.


Abu mācību iestāžu audzēkņi ar lielu entuziasmu iesaistījās visās organizatoru piedāvātajās aktivitātēs, kas liecina, ka atrasts pareizais veids, kā ieinteresēt jauniešus par biznesu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42533

2018. gada 19. oktobrī, 14:49, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to>:) • 2018. gada 27. oktobrī, 14:39
Nav taisnība. Bet katrs izvēlas dzīvot tajā, ko redz apkārt. Nevienam nav aizliegts paskatīties tālāk un blakus par piemināto Ogres "biznesmeni", bet tas jau prasa lielāku piepūli, nekā komentāru uzrakstīt. Diemžēl, arī dēl tādiem uzskatiem, ka visi uzņēmēji ir tikai krāpnieki, cilvēki pamet Latviju. Un tad padzīvojuši citādākā sabiedrībā, pēkšni saprot, ka var atgriezties un uzsākt kaut ko arī te. Bet nekā- te jau atkal viņi ir tikai krāpnieki. Nožēlojami, ka laiki mainās, bet domāšana nē.
>:) • 2018. gada 22. oktobrī, 08:05
Murgs ir ts. "bizness" Latvijā un citās postpadomju valstīs šodien. Citur Eiropā un pasaulē tas norit vairāk vai mazāk civilizēti. Te nav nekāds sakars ar padomijas murgu atgremošanu. Par provi, apskaties, kāds "biznesmenis" ir tepat Ogrē policijas akamēdijas īpašnieks un viņš tāds nav vienīgais. Tā ka neatgremo pats te mežonīgā kapitālisma murgus.
:( • 2018. gada 21. oktobrī, 18:49
Kamēr nenomainīsies papaudzes un domāšana, ka visi, kas kaut ko dara, ir zaģļi un krāpnieki, bet visi godīgie cilvēki ir upuri un cietēji, tikmēr arī būs tādi komentāri. Ja jūs tikai gribētu, tad uz katra stūra ieraudzītu uzņēmējdarbību, kas nav krāpšana. Bet vieglāk jau atgremot padomju skolā iemācītus murgus.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet