Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi vēlas iesaistīties uzņēmējdarbībā Foto

Ogres tehnikumā (OT) Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs  (LLKC) rīkoja Informatīvo dienu, lai jaunie un topošie uzņēmēji uzzinātu, kādas iespējas sniedz konkurss "Laukiem būt!",  kā arī apzinātu jauniešus interesējošās tēmas un gatavību īstenot ieceres.

Uz pasākumu 16.oktobrī tika aicināti interesenti vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri vēlas iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par uzņēmuma veidošanu, uzsākt īstenot vai attīstīt savu uzņēmējdarbības ideju laukos, vai arī īstenot ar uzņēmējdarbību nesaistītu sabiedrisku aktivitāti kādā no Latvijas lauku reģioniem.


"Esam ieradušies, lai prezentētu jauniešiem iespējas un ieinteresētu viņus attīstīt uzņēmējdarbību. Informatīvajam pasākumam sekos piecu dienu intensīvas mācības, kuru noslēgumā jaunieši saņems apliecību un izstrādās biznesa plānu. Pēc tam viņiem ir iespēja piedalīties konkursā "Laukiem būt!" un iegūt naudas balvu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai," stāsta LLKC Ogres biroja uzņēmējdarbības konsultante Elīna Masteiko.


Starp jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem bija arī 10 Ogres tehnikuma audzēkņi.


"Ogres tehnikumu pārstāv gan jaunieši, kuri jau darbojas skolēnu mācību uzņēmumos, gan arī tie, kuriem vēl ir tikai vēlme sākt attīstīt savas biznesa prasmes. Tie pārsvarā ir jaunieši, kuri nāk no lauku reģioniem un saredz sava biznesa iespējas tieši lauku vidē," saka OT projektu vadītāja Alīna Liepiņa.


Kā atklāja OT audzēkņi, kuri piedalījās pasākumā, viņi vēlētos nodarboties ar lopkopību, putnkopību, mežistrādi, kā arī mūzikas instrumentu ražošanu.


OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības darbā Baiba Liepiņa skaidro, ka OT audzēkņiem ir ļoti nozīmīgi piedalīties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra aktivitātēs, jo tehnikumā audzēkņi apgūst ekonomiku, bet programmā nav ietverta biznesa plāna izstrādāšana.


"Tāpēc uzskatām, ka audzēkņiem jārada iespējas attīstīt uzņēmējdarbības prasmes. Tās ir papildu zināšanas, ko iegūst mūsu audzēkņi. Priecē, ka jaunieši ir mērķtiecīgi, un tā ir viņu brīva izvēle piedalīties šajā pasākumā. Pēc informācijas saņemšanas viņiem ir iespēja izšķirties, vai tiešām tas ir tas, ko viņi vēlas darīt," norāda B. Liepiņa. Un piebilst: "Mums izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Latvijas Lauku konsultāciju centru. Tehnikuma jaunieši jau pagājušajā gadā iesaistījās šajās aktivitātēs – mācījās un izstrādāja biznesa plānus."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42540

2018. gada 21. oktobrī, 08:35, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet