Atgriezties pie raksta

Uzņēmēji uz Ogres tehnikumu dodas lūkot speciālistus Foto

Ogres tehnikumā (OT) Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņi un pedagogi tikās ar AS "Lido" pārstāvjiem par sadarbības, prakses un darba iespējām uzņēmumā.

Pieaugot pieprasījumam pēc kvalificētiem speciālistiem, uzņēmēji arvien biežāk darbiniekus meklē sadarbībā ar profesionālajām izglītības iestādēm. Šo ceļu nolēmis iet arī AS "Lido", kas ir pazīstams ēdināšanas uzņēmums ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Uzņēmuma ēdināšanas pakalpojumus izmanto aptuveni 20 tūkstošu klientu dienā. Gadā tie ir vairāk nekā 7 miljoni, tāpēc, lai šos klientus paēdinātu, uzņēmumam nepieciešami speciālisti.


Pirmā mācību iestāde, kur viesojās uzņēmuma pārstāvji, ir Ogres tehnikums. 


"Mēs ieradāmies Ogres tehnikumā ar prezentāciju par uzņēmumu, jo gribam aicināt jauniešus iziet praksi mūsu uzņēmumā, lai viņi iegūtu pirmo darba pieredzi. Protams, vēlamies gatavot arī jauno maiņu," norādīja AS "Lido" Personālvadības direktore Laila Jēgere. Uzņēmuma pārstāve atklāja, ka viņu un kolēģus patīkami pārsteigusi Ogres tehnikuma modernā materiālā bāze un vide, kur tiek sagatavoti topošie ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu speciālisti.


Tikšanās gaitā jaunieši uzzināja, ka darbs, kas nereti atbaida daudzus jaunos speciālistus ēdināšanas uzņēmumā, – kartupeļu mizošana – nebūs jāveic, jo uzņēmums iepērk jau mizotus kartupeļus. Kā informēja uzņēmuma pārstāvji, par prakses laikā paveikto darbu, audzēkņi saņem arī atalgojumu.


Par savu pieredzi uzņēmumā stāstīja AS "Lido" konditorejas ceha vadītājs Ramuns Daugins. "Svarīgākais mācību laikā ir nokļūt īstajā prakses vietā. Ja tas neizdodas, tad jūsu profesionālā karjera var sagriezties kājām gaisā," sacīja R.Daugins. Speciālists aicināja jauniešus pamatīgi apgūt profesijas pamatus, jo tas ļoti noderēs vēlākajās darba gaitās, neatkarīgi no tā, kādu amatu viņi ieņems.


Tikšanos ar uzņēmējiem atzinīgi novērtēja arī OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzinātājs Dmitrijs Usins: "Audzēkņi ir tikai ieguvēji no šīs tikšanās – viņi var vairāk uzzināt par uzņēmumu, komunicēt ar potenciālo prakses vai darba devēju. Jaunieši atrodas savā mācību iestādē, un tas viņiem ļauj justies brīvāk un noskaidrot visus interesējošos jautājumus, pirms viņi izvēlas šo uzņēmumu par savu prakses vai darba vietu."


Uzņēmuma pārstāvji sarīkoja ekspreskonkursu, kurā OT audzēkņi varēja parādīt savas zināšanas par AS "Lido".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42546

2018. gada 22. oktobrī, 17:25, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Uzņēmējs • 2018. gada 26. oktobrī, 00:57
Nu Sveiki! Kāpēc nebij info! Mūsu kompānija arī labprāt būtu piedalījusies. Kas organizēja šo tikšanos? :/ Vai Ogres , Ikšķiles Uzņēmēju biedrībai bija šāds info?
LIDO ??? ņipoņil ?? • 2018. gada 26. oktobrī, 00:52
Uzņēmēji tikās!? 1 uzņēmēja sastāvā!??? Kas tas pa sviestu ??? A ko Ogres, Ikšķies uzņēmumiem darbiniekus nevajag??? Kas pa H..... ?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet