Atgriezties pie raksta

Gints Kārlis Bernšteins pārstāv OT forumā par profesionālo izglītību

31. oktobrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā risinājās Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā".

Forumā piedalījās arī Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska un Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 3.kursa audzēknis Gints Kārlis Bernšteins, kurš apgūst mežsaimniecības tehniķa profesiju.


Atklājot forumu, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzsvēra, ka profesionālā izglītība šobrīd attīstās daudz straujāk nekā sabiedrības priekšstats par to, un tāpēc no dialoga starp jauniešiem, izglītotājiem, izglītības politikas plānotājiem, nozaru asociācijām un visu jomu profesionāļiem, svarīgi uzzināt, vai profesionālā izglītība attīstās pareizajā virzienā. 


"Mums jāiet laikam pa priekšu. Tas, ka mēs esam iekļāvušies Eiropas un pasaules profesionālās izglītības tīklā un mūsu jaunieši  plūc laurus EuroSkills un WorldSkills profesionālajos konkursos, ir ļoti pozitīvi. Taču jaunieši, kuri dodas uz šiem konkursiem, tiek īpaši sagatavoti. Manuprāt, mums vairāk jāienes starptautiskie standarti profesionālās izglītības sistēmas ikdienā un vēl vairāk jāstiprina sadarbība ar nozaru profesionāļiem un asociācijām. Mums ļoti daudz jāiegulda jaunajos profesionāļos, lai viņi nekad nezaudētu saikni ar savu izglītības iestādi un lai atgrieztos savā skolā kā skolotāji, jo pedagogu paaudzes nomainās,” norādīja K.Šadurskis.


Foruma dalībniekus uzrunāja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš uzsvēra, ka darba tirgū šobrīd strauji krīt pieprasījums pēc darbiniekiem, kuriem nav zināšanu, tāpēc nepieciešamas jaunas zināšanas un spēja ātri adaptēties. "Tā ir vissliktākā izvēle, ko šodien var izdarīt jauns cilvēks – pabeigt 9.klasi un doties strādāt. Tikpat bīstama ir izvēle doties uz vidusskolu un tur slikti mācīties," sacīja A.Ašeradens. "Kāpēc šis forums ir svarīgs? Vēl aizvien daudzi jaunieši ir pārliecināti, ka labāk ir mācīties vidusskolā, nevis profesionālās izglītības iestādē. Tā, manuprāt, ir kļūda, jo speciālistu deficīts darba tirgū ir milzīgs un pēc prognozēm trūkst apmēram 30 000 cilvēku. Izvēloties pieprasītu profesiju, jūs noteikti dabūsit darbu, kas turklāt būs labi apmaksāts."


A.Ašeradens akcentēja, ka profesionālās izglītības sektors Latvijā ir ļoti attīstījies, un skolām ir skaidra vīzija, kā jāapmāca jaunie speciālisti. Nozīmīga loma ir arī darba vidē balstītām mācībām, kas ļauj jauniešiem ātrāk atrast darba devēju un veiksmīgi iekļauties darba tirgū.


Foruma laikā tika organizētas divas paneļdiskusijas un jauniešu veidota interaktīvā izstāde – prezentācija. Paneļdiskusijā "Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība", kurā  profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi diskutēja ar  amatpersonām par mūsdienu profesionālās izglītības aktuāliem jautājumiem un sniegtajām iespējām, piedalījās arī OT audzēknis Gints Kārlis Bernšteins: "Profesionālā izglītība ir lieliska iespēja jaunietim pēc pamatskolas saprast, ko viņš dzīvē vēlas. Ja gadās kļūdīties profesijas izvēlē, vienmēr ir iespēja iet augstskolā mācīties ko citu. Savukārt vidusskolā jaunietis ne vienmēr var pārliecināties par izvēles pareizību. Tas neatteicas tikai uz pamatskolas beidzējiem. Arī pieaugušie profesionālās izglītības iestādē gada vai pusotra gada laikā var apgūt jaunu profesiju."


Interaktīvajā izstādē – prezentācijā jaunie profesionāļi praktiskā un inovatīvā darbībā demonstrēja savus sasniegumus un talantus.


"Es šodien nevēlos tik daudz stāstīt par sevi, bet gribu uzsvērt profesionālās izglītības iespējas. Ogres tehnikumā bez maksas var iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību, traktortehnikas, motorzāģa vadītāja, mednieka apliecību. Šīs iespējas ir jāizmanto, un daudzi audzēkņi to dara. Taču tas vēl nav viss. Mūsu tehnikumā ir arī daudz citu iespēju, tajā skaitā piedalīšanās valsts un starptautiskos profesionālajos konkursos. Es pats esmu pārstāvējis Latviju starptautiskā jauno mežsaimnieku konkursā, kur ieguvu godalgotu vietu starp labākajiem pasaules jaunajiem mežsaimniekiem. Šogad absolvēju organizācijas Junior Achievement Latvija Līderu programmu, kur biju vienīgais profesionālās izglītības iestādes audzēknis. Tas nozīmē, ka profesionālās izglītības iestādes nav mazāk prestižas par vidusskolām vai ģimnāzijām," sacīja K.G.Bernšteins. 


K.G.Bernšteins demonstrēja foruma dalībniekiem videofilmu, kurā varēja redzēt, kā OT audzēkņi izmanto profesionālās izglītības dotās iespējas un attīsta dažādas kompetences.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42616

2018. gada 1. novembrī, 08:57, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ods • 2018. gada 1. novembrī, 20:29
Cik var rakstīt šos pasūtījuma rakstus!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet