Atgriezties pie raksta

OT valsts svētkos pārbauda zināšanas par Latviju Foto

Trešdien Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi valsts svētkus svinēja, pārbaudot savas zināšanas par Latviju, tās iedzīvotājiem un viņu nodarbēm.

Pasākums "Es tevi mīlu, Latvija!" notika OT dienesta viesnīcā, Jaunatnes ielā 3. Pēc valsts himnas noklausīšanās spēlē "Kaste ar jautājumiem" komandas pēc izlozes ķērās klāt katra savam pirmajam uzdevumam, kuru vidū "Latvijas karte", "Etnogrāfisko zīmējumu atpazīšana", "Nozīmīgākās personas", "Burtu spēle", "Latviešu tautas mīklas" un virkne citu. Vakara vadītāji – Kristīne Krastiņa (4EP) un Ģirts Puzarelis (2ND) sekoja līdzi, lai viss norit raiti.


Edīte Šubrovska, OT dienesta viesnīcas skolotāja, informē, ka šāds pasākums notiek jau gadus četrus un tā sagatavošanā iesaistās ap 10 – 12 audzēkņiem, liekot galvas kopā, lai būtu gan izzinoši, gan pašiem interesanti. Vidēji tas prasa mēnesi laika, jo pašiem jāsagatavo un jāsameklē spēlēm nepieciešamās lietas un arī informācija. 


"Uzdevumus mēs katru gadu mainām," stāsta E.Šubrovska. "Ir iekļauti uzdevumi par vēsturi. Tie nav ļoti sarežģīti. Ir bijuši uzdevumi par novadu ģerboņiem – ar tiem gāja pasmagi. Sākumā bija grūti ar etnogrāfiskajām zīmēm, tagad jau ir vieglāk."


Par svētku pasākuma idejām un sagatavošanu pedagogu paldies Agrim Rudakam (2MT), Mārcim Štokhauzenam (2MT), Robertam Volantam (2EP), Ruslanam Kozlovskim (3EP), Intam Melngailim (2EP), Matīsam Bitānam (2EP), Kristai Veltai Purbērziņai (2MD) un pārējiem aktīvistiem. 


Dienesta viesnīcas skolotājas Ināras Anaščenko pārziņā ir viesnīcas piektais stāvs, kuru šobrīd par mājām sauc 90 OT audzēknes. Meiteņu intereses ir daudzveidīgas, tādēļ komandu spēlēm trešdien bija jākonkurē ar teātra apmeklējumu, autovadītāju kursiem, trenažieru zāli vai kādu citu pasākumu. Ogres tehnikumā neviens negarlaikojas un drīzāk ir laika trūkums nevis tā pārpilnība.


Renāte Žemozdzika, dienesta viesnīcas skolotāja, rūpējas, lai problēmu nebūtu ne otrajā stāvā, kur mitinās jaunāko kursu zēni, ne ceturtajā stāvā, kur dzīvo vecāko kursu audzēkņi. 


"Pirmo kursu audzēkņus vispirms mēģinām pieradināt pie sadzīves šeit," atklāj pedagoģe. "Katrs nāk no savām mājām, katrs ar savām ambīcijām dažreiz. Varbūt kāds nav pieradis, ka laikā jāiet gulēt, jo pulksten 23 sākas naktsmiers un jābūt klusumam, un savā istabā."


Pirmo kursu audzēkņi tehnikuma notikumos iesaistās labprāt. Šajā mācību gadā dienesta viesnīcā jau bijis novusa turnīrs un kino vakars. 


Luīzes Elizabetes Ladigas Korobkovas (2MD) vadītā komanda "Absolūtie latvieši" svētku pasākumā atzīta par punktiem bagātāko un ieguvusi 1.vietu. Jauniete pirms tam mācījusies Jelgavas 4.vidusskolā un līderes prasmes attīstītas jau tur, esot par klases vecāko. Viņa labprāt dalās ar savām plašajām zināšanām ar komandas biedriem un cer, ka turpmāk uz izskanējušajiem jautājumiem pareizās atbildes zinās daudz vairāk dalībnieku. Mācīties OT ir aizraujoši, jo te ir uz sadarbību un izaugsmi vērstas attiecības starp audzēkņiem un pedagogiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42776

2018. gada 22. novembrī, 11:01, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet