Atgriezties pie raksta

Labākais kokteiļmeistars Latvijā mācās Ogres tehnikumā Foto

"Monin Junior Cup 2018" bezalkoholisko kokteiļu konkursa finālā uzvarējis Ogres tehnikuma Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas 2.kursa audzēknis, lielvārdietis Dāvids Zaicevs.

Dāvidam uzvaru konkursā nodrošināja viņa pagatavotais kokteilis "Sandia". 


"Kokteiļa nosaukums atvasināts no melotrijas Latvijā augošās šķirnes nosaukuma. Mini gurķītis, ko Dāvids izmantoja kokteiļa noformējumā, izaudzis uz Ogres tehnikuma pedagoģes Daces Runčas balkona. Papētot dārzeņa vēsturi, tā nosaukums "Sandia" radīja asociācijas, ka kokteilim jābūt saulainam, dzeltenā krāsā. Meklējām tam atbilstošas garšas," atklāj Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Lilita Meldere, kura sagatavoja audzēkni konkursam.


Profesionālās žūrijas uzraudzībā dalībniekiem vajadzēja pagatavot pašu radītus bezalkoholiskos kokteiļus ar dekorācijām trīs porcijās septiņu minūšu laikā. Dalībniekus vērtēja pēc pagatavotā kokteiļa garšas, izskata, tehniskiem parametriem, kā arī paša jaunā bārmeņa izskata atbilstības standartiem un iekļaušanās atvēlētajā laikā - 7 minūtēs.


Ogres tehnikuma audzēkņiem jau otro gadu pēc kārtas izdodas uzvarēt šajā prestižajā profesionālajā konkursā. Pērn konkursā uzvaras laurus plūca OT audzēknis Rūdis Grundmanis. L.Meldere skaidro, ka konkursā uzvaras pamatā ir kokteiļa garša un tehniskais izpildījums. Konkursantiem jāņem vērā, ka vērtētāji – žūrija – vīrieši vecumā no 30 līdz 40 gadiem, un viņiem ir atšķirīgs priekšstats par kokteiļa garšu, saldo un rūgto garšu nianšu proporciju, nekā jauniešiem – kokteiļu gatavotājiem.


Otrs konkursa dalībnieks – izglītības programmas "Ēdināšanas pakalpojumi'' 2.kursa audzēknis Jānis Suvorovs ar kokteili "Fake Berry" ierindojās 5.vietā.


Konkursā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas. Šogad bija pārstāvēti 8 tehnikumi un arodskolas ar 23 finālistiem, tostarp arī Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola, Ventspils tehnikums un Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola.


Uzvarētājs – Dāvids Zaicevs - saņēma galveno balvu - Bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotāja "Gemoss" dāvanu karti 100 EUR vērtībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42869

2018. gada 6. decembrī, 11:41, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet