Atgriezties pie raksta

"Latvijas skolas soma" sagādā Ziemassvētku pārsteigumu OT audzēkņiem Foto

19.decembrī Ogres novada Kultūras centrā norisinājās tradicionālais OT audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem veltītais Ziemassvētku pasākums, kas šogad ieguva jaunas krāsas jeb skaņas.

"Šim koncertam, atšķirībā no citiem Ziemassvētku pasākumiem, ir muzikāli izglītojošs raksturs. Koncertā piedalās ne tikai tehnikuma koris, vokālais un instrumentālais ansamblis, solisti, bet arī viesmākslinieki. Tas iespējams, pateicoties tehnikuma dalībai programmā "Latvijas skolas soma". Programmas ietvaros audzēkņi ir bijuši uz diviem "Latvijas koncerti" rīkotajiem koncertiem – džeza dziedātāja Daumanta Kalniņa un etnomūzikas grupas uzstāšanos. Uz Rīgu varēja aizbraukt tikai pāris desmiti jauniešu, bet šo koncertu būs iespējams noskatīties visiem tehnikuma audzēkņiem. Manuprāt, tas dod jauniešiem labāk izprast mūziku un, iespējams, arī pašiem iesaistīties interešu izglītībā un spēlēt kādu instrumentu," stāsta OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas darbā Armanda Auziņa.


Pie OT audzēkņiem viesojās Bērnu un jauniešu centra "Altona" paspārnē esošais zvanu ansamblis "Primus" no Rīgas, kura repertuārā ir klasiskā, populārā un folkmūzika. Koncertā Ogrē mūziķi atskaņoja populāras Ziemassvētku melodijas. Raksturojot zvanu ansambļa specifiku, mūziķi jauniešiem atklāja: "Iedomājieties, ka seši cilvēki mēģina pie klavierēm spēlēt divās oktāvās!"


Koncertā bija iespēja tikties ar mūziķu apvienību "Zaļā galma kapella". Grupas mūziķis Marko Ojala, kurš dzied, spēlē akordeonu un ģitāru, jauniešiem stāstīja par rokenrola vēsturi un mūzikas instrumentiem, kādi izmantoti pagājušā gadsimta piecdesmitajos un vēlākajos gados. Īpaša interese OT audzēkņiem bija par ģitāras attīstības vēsturi, jo daudzi jaunieši tehnikumā spēlē šo instrumentu.


Lai izglītotu jauniešus, koncertā varēja arī dzirdēt šo laikmetu raksturojošus skaņdarbus. "Bez vēstures zināšanām nevaram pilnvērtīgi novērtēt arī jaunās vēsmas un virzienus mūzikā," uzsvēra M.Ojala.


"Programma "Latvijas skolas soma" ir saistoša ar to, ka mēs varam jauniešiem, kuri ir pavisam cita paaudze, dalīties ar savu pieredzi par klasisko un moderno mūziku, kā arī par latviešu un ārzemju mūziķiem. Jaunieši, kuri klausās moderno mūziku, programmas ietvaros var iepazīties arī ar cita veida mūziku. Tas ir mūsu grupas devums šajā projektā," saka apvienības "Zaļā galma kapella" vadītājs Reinis Grīnhofs.


A.Auziņa atzīst, ka programma "Latvijas skolas soma" ir ļoti vērtīga dāvana audzēkņiem: "Viņi paši arī ierosina, ko vēlas redzēt un dzirdēt. Audzēkņi ir apmeklējuši Rundāles pili, viesojušies Marka Rotko muzejā Daugavpilī, skatījušies vairākas teātra izrādes Dailes teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī. Programma ir brīnišķīgs atbalsts, jo daži jaunieši tās ietvaros pirmoreiz dzīvē apmeklējuši teātri. Šo programmu var sasaistīt ar jauniešu izglītošanu un audzināšanu, kādas uzvedības normas jāievēro, apmeklējot teātri un koncertu."


Ziemassvētku pasākuma dalībniekus uzrunāja OT direktore Ilze Brante: "Ziemassvētki ir pārdomu un apceres laiks, kad izvērtējam, ar ko šis gads ir bijis nozīmīgs katram no mums. Ziemassvētkiem raksturīgs mierīgs, nosvērts, bet tajā pašā laikā steidzīgs ritms, jo cenšamies pagūt izdarīt visus nepaveiktos darbus un nevēlamies tos atstāt uz Jauno gadu. Dažkārt, arī no mums neatkarīgu iemeslu dēļ, tas neizdodas. Nevajag bēdāties, bet apņēmības pilniem ieiet Jaunajā gadā un darīt visu vēl labāk."


Arī I.Brante atzinīgi novērtēja gan audzēkņus, gan viesmāksliniekus, kuri uzstājās pasākumā: "Mani vienmēr priecē, ka mēs Ziemassvētku koncertu varam padarīt dažādu. Tā ir mūsu bagātība." 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42982

2018. gada 22. decembrī, 18:23, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet