Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve Foto

Šajā mācību gadā Ogres tehnikumā (OT) tika izveidota OT bibliotēkas pedagoga amata vieta, šos pienākumus uzticot Antrai Rišē.

Ir pagājis pirmais pusgads, un tehnikuma vadības iecere attaisnojusies pilnībā, jo bibliotēka šajā laika posmā pārvērtusies par kultūras un estētiskās audzināšanas centru.


"Bibliotēkas darbinieki ir noslogoti ar lasītāju apkalpošanu, grāmatu iepirkšanu un citiem pienākumiem, tāpēc apsveicami, ka ir cilvēks, kas var pilnvērtīgi veltīt savu laiku pasākumu organizēšanai," norāda bibliotekāre Monika Pivare. "Ogres tehnikuma bibliotēkā ir vairāk nekā 30 000 grāmatu. Visi tehnikuma audzēkņi, kuri apgūst dažādas izglītības programmas, ir apgādāti ar mācību literatūru un periodiskajiem izdevumiem atbilstoši interesēm. Bibliotēkā ir vairāk nekā 12 000 mācību grāmatu un 21 nosaukuma periodiskie izdevumi, kas tiek iegādāti valsts budžeta ietvaros. Šajā mācību gadā esam iegādājušies grāmatas par 2000 eiro."


Kā atklāj bibliotekāre, tiek saņemti arī dāvinājumi no organizācijām, uzņēmumiem un privātpersonām. Viens no vērtīgākajiem bibliotēkas papildinājumiem ir OT direktores Ilzes Brantes dāvinātais izdevums "Latvijai 100", kurā fotoattēlos stāstīts par Latviju no 1918. līdz 2018. gadam, apskatot vairāk kā 300 tēmas. Grāmatas bibliotēkai dāvinājusi arī mācību daļas vadītāja Ginta Garkalne.


Bibliotēku vidēji dienā apmeklē 80 audzēkņu. Ar lasītājiem darbojas divas bibliotekāres. Arī līdz šim OT bibliotēkā organizētas izstādes, kas veltītas literātu un kultūras darbinieku gadskārtām, kā arī lasītāji tika iepazīstināti ar jaunāko grāmatu apskatiem.


Šajā mācību gadā, Antrai Rišē uzsākot pedagoga darbu, bibliotēkā piedāvāto pasākumu klāsts kļuvis daudz plašāks un daudzveidīgāks. Lielu popularitāti ieguva izstāde "Uzmini, kas ir šis skolēns!", kurā varēja aplūkot tehnikuma pedagogu fotogrāfijas no skolas gadiem. Bibliotēkā viesojās SIA "Jāņa Rozes apgāds" izpilddirektore Renāte Punka. Par godu Latvijas simtgadei tika izveidota Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles 120 gadu jubilejai veltīta izstāde. 


Nupat noslēdzās mākslinieces keramiķes Evitas Gūtmanes izstāde "Atspulgi". Vienlaikus bibliotēkā bija apskatāmi Irinas Ziemeles darinātie sapņu ķērāji, Ziemassvētku apsveikumu kartītes vēsturiskā skatījumā, suvenīri, ko darinājuši OT pedagogi. "Izstādes rosināti atklājas tehnikuma pedagogu apslēptie talanti," stāsta A.Rišē. Savu talantu E.Gūtmanes izstādes popularizēšanai lika lietā OT Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs Lauris Kalniņš, kurš zīmēja afišu.


Pirms Ziemassvētkiem bibliotēkā uz tikšanos bija uzaicināta arī māksliniece Evita Gūtmane, kura saņēma daudz komplimentu no izstādes apmeklētājiem. Vislielāko interesi radīja mākslinieces mālā veidotās saktas, kas ir radušās Latvijas simtgades noskaņu iespaidā. Kā portālam "Ogre.Net.lv" atklāja māksliniece, saktas kā latviskas un sievietēm ļoti svarīgas rotaslietas viņai ir ļoti tuvas, tāpēc nolēmusi tās papētīt tuvāk vēsturēs grāmatās, muzeju arhīvos un atveidot mālā.


E.Gūtmane dzīvo un nodarbojas ar keramiku Ķeguma novada Birzgales pagastā, kā arī ierāda keramikas prasmes Birzgales pamatskolas skolēniem. Tikšanās dalībnieki uzzināja, ka māksliniece raksta arī dzeju. Viņas dzejoļi publicēti kopkrājumā "Ieklausies", un patlaban tapusi jauna dzejoļu grāmata ar E.Gūtmanes līdzdalību. Pasākums, kurā skanēja arī Ziemassvētku dziesmas Evas Zaļkalniņas-Zutes sniegumā, izvērtās jauks, sirsnīgs un garīgi bagātināja tā dalībniekus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/42988

2018. gada 23. decembrī, 20:25, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

materiālu mācība • 2018. gada 24. decembrī, 05:40
māls ir materiāls ar savu paša auru; ja saskan ar meistaru - lieliski

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet