Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi fiziku iemīl caur eksperimentiem un personisko pieredzi Foto

Ogres tehnikuma (OT) Karjeras izglītības centrs audzēkņiem organizēja izglītojošas un aizraujošas nodarbības, kuras vadīja laboratorium.lv speciālisti.

"Esam šos speciālistus aicinājuši uz Ogres tehnikumu, lai viņi pastāstītu par tām profesijām, kurās nepieciešamas zināšanas fizikā. Laboratorium.lv speciālisti audzēkņiem uzskatāmā veidā parāda, kāpēc jāmācas fizika un kā šīs zināšanas pēc tam varēs izmantot praksē," izvēli pamato OT Karjeras izglītības centra karjeras konsultante Inese Kaupuža.


Nodarbības notika vairākās grupās, lai varētu īstenot individuālo pieeju un ļautu piedalīties eksperimentos ikvienam interesentam, piebilst I.Kaupuža.


"Viens no mūsu galvenajiem mērķiem ir izglītot jauniešus. Vēlamies popularizēt fiziku un ķīmiju, pastāstot, kā šīs zinātnes var pielietot un izmantot praksē, kā arī ļaujam izmēģināt pašiem. Biežākas ir situācijas, ka bērniem un jauniešiem ir iespēja apgūt teoriju no grāmatām un video, bet izmēģināt praksē neizdodas. Mūsu vadītajās nodarbības tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem – iegūt zināšanas, kas balstītas uz praktiskiem izmēģinājumiem un personisko pieredzi," atklāj laboratorium.lv valdes loceklis, ķīmiķis, skolotājs Mārtiņš Gulbis, kurš vadīja nodarbības OT audzēkņiem.


Nodarbībās galvenokārt piedalījās topošie datorsistēmu un elektronikas tehniķi. Uz nodarbībām bija aicināti  arī meža mašīnu mehāniķi, lai viņi varētu pārliecināties, ka arī meža mašīnu mehāniķa profesijā fizika ir ļoti svarīga. "Elektronikas sistēmu tehniķi apgūst fiziku gan kā vispārizglītojošu priekšmetu, gan arī atsevišķas tēmas profesionālajos priekšmetos. Fizika šajā specialitātē ir pamatu pamats, un bez tās zināšanām neiztikt, taču arī meža mašīnu mehāniķiem fizika ir ļoti vajadzīga. Ja elektroniķiem tā ir elektrība, magnētiskais lauks, elektriskais lādiņš, tad mehāniķiem – mehānika, berzes spēki, kustība, mehāniskās svārstības," skaidro Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Inga Ieraga, kura ikdienā māca elektronikas tehniķus. 


I.Ieraga ļoti atzinīgi vērtē iespēju audzēkņiem paplašināt savu redzesloku, jo Ogres tehnikuma materiālais nodrošinājums nav pietiekams, lai varētu demonstrēt šāda veida eksperimentus, ko piedāvā laboratorium.lv Īpaši I.Ieraga uzsver laboratorium.lv speciālistu māku ļaut jauniešiem pārliecināties, ka fizika nav nekas briesmīgs un cik derīgi ir šo priekšmetu zināt.


I.Kaupuža norāda, ka Karjeras attīstības atbalstu pasākumu ietvaros organizēts līdzīgs pasākums ar FIZMIX speciālistiem, kuru vadītajās nodarbībās piedalījās jau minēto specialitāšu 1.kursu audzēkņi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43055

2019. gada 10. janvārī, 09:05, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet