Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā pie ugunskuriem atceras Barikāžu notikumus Foto

22.janvārī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi, pedagogi un darbinieki pagalmā aiz mācību angāra pulcējās tradicionālajā atceres pasākumā, kas veltīts 1991.gada Barikāžu aizstāvjiem.

Atceres pasākuma ieskaņā OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, atgādinot mūsu valsts vēstures notikumus pirms 28 gadiem, aicināja audzēkņus katram pašam sev atbildēt uz jautājumu, vai viņi šodien būtu gatavi aizstāvēt Latviju, ja tas būtu nepieciešams.


Pasākumu atklāja OT direktore Ilze Brante: "Tajā brīdī, kad Latvija stāv izvēles priekšā, tad cilvēka uzskati un rīcība pilnībā mainās. Tiešām tajā brīdī, tu esi gatavs atdot visu, lai Latvija būtu patstāvīga, neatkarīga valsts."


I.Brante aicināja jauniešus godāt Latvijas vēsturi, iepriekšējo paaudžu devumu neatkarīgas valsts izveidošanai un darīt visu, lai šo valsti saglabātu.


Pie OT audzēkņiem viesojās mūziķis Gunārs Meijers ar pieredzes stāstījumu un dziesmām no sava autorvakara "Barikāžu ugunīs", kas 19.javārī notika Ogres novada Kultūras centrā un bija veltīts Barikāžu dalībniekiem.


G. Meijers dziedāja 1991.gadā tapušu dziesmu "'Es meklēju, kur manas mājas"', kurā autors domās izstaigā ceļu no Juglas līdz Brīvības piemineklim, kā arī citas savas dziesmas. Kopā ar G.Meijeru muzicēja OT pedagogs Reinis Grīnhofs, kurš ir G.Meijera jaunā albuma "Angels in Your Eyes" producents.


G.Meijers atcerējās arī piedzīvoto un pārdzīvoto 1991.gada janvāra dienās. Toreizējā Rīgas Poligrāfiķu kultūras nama pagrabā G.Meijeram bija kafejnīca, kurā viņš ēdināja cilvēkus, kuri sargāja stratēģiski nozīmīgu objektu - Telefona un telegrāfa centrāli Dzirnavu ielā. Kafejnīcas pagrabiņā strādāja arī žurnālisti, kuri veidoja Latvijas Tautas frontes izdevumu "Atmoda". Atmiņu par to laiku ir daudz...


"Barikāžu laikā visu smagumu uz pleciem iznesa Latvijas tauta, neatkarīgi no tautības. Barikāžu dalībnieku galvenie ieroči bija brīvības ideja un gara kopība. Protams, bija baiļu sajūta, bet arī iekšēja pacilātība, jo mēs uzvarējām," tā laika noskaņojumu raksturo G.Meijers. 


Atceres pasākuma dalībnieki sildījās pie ugunskuriem, kurus bija sarūpējuši Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi un mielojās ar Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņu ceptajiem cepumiem. Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas pedagogs Aivars Gūtmanis cienāja visus ar meža aveņu un priežu skuju tēju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43125

2019. gada 23. janvārī, 07:25, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

cerība • 2019. gada 23. janvārī, 10:41
jācer, ka dziedāja latviešu valodā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet