Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi sevi spoži pierāda Latvijas Kultūras kanona konkursā Foto

Ogres tehnikums (OT) šogad ne tikai iekļuva Latvijas Kultūras kanona konkursa "Kultūras kanons manā skolas somā" finālā, bet arī 18 komandu konkurencē izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā un trīs specbalvas.

OT konkursā pārstāvēja Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi - Elizabete Luīze Ladiga Korobkova (2MD), Marta Solovjova (2MD) un Kristiāns Graudiņš (1ID). Komandu pretī panākumiem vadīja kultūras vēstures skolotāja Līva Graudumniece. 


"Man tas bija liels gods pārstāvēt tehnikumu šāda  mēroga pasākumā, jo esmu tikai 1.kursa audzēknis. Tas bija superīgi!" saka Kristiāns.


"Konkursā nolēmu pieteikties, jo man šķita interesants koncepts par kanona vērtībām. Tas deva iespēju izzināt kanonā iekļautās vērtības un vairāk izprast Latvijas kultūru. Tagad ir liels gandarījums par paveikto. Īpaši pacilājoša bija apbalvošanas ceremonija, kas notika fināla pasākuma noslēgumā," atklāj Elizabete Luīze.


Kultūras kanona konkurss notika trīs kārtās. Pirmajā kārtā katrai komandai bija jāizveido savu Latvijas simtgades kultūras pasākumu TOP 7 ,sasaistot ar kultūras kanona vērtībām. Kā atklāja Elizabete Luīze, OT audzēkņu izveidotajā izlasē ietilpa šobrīd Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāmā mākslinieku Lienas un Edgaru Mucenieku izstāde "Simts vientulības gadi", sociālā akcija "Avotu ielas cilvēki", fotoizstāde "Brīvības piemineklis - veltījums Latvijai", izstāde Madonā "Vai viegli būt jaunam? – PROTESTS" , Mākslas dienas Līvānos, akcija "Dod kadru Latvijai". 


Jaunieši ne tikai izvēlējās zīmīgākos notikumus un iepazina tos tuvāk, bet dažos no tiem arī piedalījās. 


Akcijā "Dod kadru Latvijai", kur visi Latvijas iedzīvotāji tika aicināti iesūtīt video par sev, savai ģimenei vai Latvijai nozīmīgu notikumu, kas varētu tikt iekļauts dokumentālajā filmā "Katra diena simtgadē" par dzīvi Latvijā 2018. gadā, savu darbu iesūtīja arī OT komanda. Iesūtītais materiāls simbolizēja skrejošo laiku…


Savukārt finālā, kas notika 25.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bija jāizveido Latvijas valsts 101. gada kultūras notikuma projekts.


"Mēs izveidojām izlaušanās spēli "Ielaušanās laikmetīgajā mākslā" par Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem. Pasākumam bija jāizveido ne tikai koncepts, bet arī budžets. Uz vietas bija jāizdomā piecas mārketinga idejas, lai piesaistītu maksimāli daudz apmeklētāju savam pasākumam," stāsta Elizabete Luīze. 


Kultūras kanona konkursā, veicot uzdevumus, jaunieši varēja likt lietā arī profesionālās zināšanas. Marta, kura apgūst multimediju dizainu, veidoja 3D maketu pirmajam stāvam ēkā, kurā notiks jauniešu iedomātais pasākums. Elizabete Luīze, kura arī būs topošā multimediju dizainere, veidoja pasākuma logotipu, iedvesmojoties no laikmetīgās mākslas pārstāves Maijas Kurševas darba "Bēdu ieleja". Savukārt topošais interjera dizainers Kristiāns, lai popularizētu pasākumu, ģenerēja idejas par mārketinga aktivitātēm – zibakciju, baneriem, tēmturiem, digitālalajām reklāmām.


OT audzēkņi Kultūras kanona konkursam radīto spēli plāno arī parādīt kādreizējā Ogres Tautas namā. Kā atklāja Kristiāns, ēkas pašreizējais īpašnieks izrādījis interesi par jauniešu iniciatīvu un vēlas palīdzēt īstenot projektu par laikmetīgo mākslu.


OT komandas projektu novērtēja arī Kultūras ministrija, pasniedzot savu specbalvu par laikmetīgās mākslas aktualizēšanu, popularizējot to jauniešu vidū. Galda spēļu uzņēmums "Brain Games" piešķīra balvu par spēles elementu izmantošanu, bet Latvijas Nacionālā bibliotēka ar savu balvu novērtēja OT audzēkņu centienus iekļaut Kultūras kanonā avangarda mūziķi Hardiju Lediņu.


No piecām konkursa organizatoru specbalvām, trīs atceļoja uz Ogres tehnikumu. OT komanda saņēma vairākas vērtīgas balvas – grāmatas par mākslu, teātra biļetes, spēli "Šurpu turpu". 


"Mūsdienās informācija pārsvarā iegūstama internetā, arī mākslīgajam intelektam ir plašas iespējas, bet ir viena lieta, ko tas nespēj – izdomāt radošu risinājumu dotajiem uzdevumiem un pamatot savu izvēli. Audzēkņi arī varēja iegūt jaunas zināšanas un dalīties ar citiem konkursa dalībniekiem," konkursa nozīmi vērtē L.Graudumniece. 


Viens no konkursa ieguvumiem bija arī prasme darboties komandā, kas radošām personībām ir samērā sarežģīti. Ikdienā Marta un Elizabete Luīze mācās vienā grupā, bet Kristiāns – citā. "Gāja visādi, bet meklējām kompromisu un beigās nonācām pie kopsaucēja," atklāj Kristiāns. 


Komandas dalībnieki par atbalstu sagatavošanās procesā saka paldies skolotājiem Līvai Graudumniecei un Armandam Pučam, Dizaina un mākslas nodaļas vadītājai Velgai Kaļeiņikovai. "Tas ir visa tehnikuma nopelns," atzīst jaunieši.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43174

2019. gada 31. janvārī, 17:37, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet