Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā tiekas mežkopji no visas Latvijas Foto

21.februārī Ogres tehnikumā (OT) akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" struktūrvienība "Mežkopība" rīkoja šī gada ražošanas sanāksmi, kurā piedalījās teju 160 mežkopju no astoņiem valsts reģioniem.

"Šodien Latvijas mežos uz vietas nav neviena mežkopja," atklāja Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde. "Ikdienā šo speciālistu pienākums ir nodarboties ar meža atjaunošanu un kopšanu – sākot no izcirtuma un beidzot ar jaunaudzēm līdz brīdim, kad mežu var sākt apsaimniekot komerciāli."


Mežkopības izpilddirektors Mārtiņš Gūtmanis informēja sanāksmes dalībniekus par 2018.gada rezultātiem un šī gada uzdevumiem. Sanāksmes gaitā speciālisti sprieda par meža apsaimniekošanu, īpaši uzsverot meža aizsardzību, par sadarbību ar pakalpojumu sniedzējiem, kas izpilda mežu atjaunošanas un kopšanas darbus, par attīstības projektiem, kā ieviest dronus ikdienas uzdevumu atvieglošanai, kā arī dalījās pieredzē, kas gūta pie mežkopjiem Igaunijā un Somijā.  


Ogres tehnikumā mežkopju ražošanas sanāksme tika rīkota pirmo reizi. "Mums jau ilgāku laiku ir veiksmīga sadarbība ar Ogres tehnikumu. Mūsu darbinieku vidū ir arī daudz Ogres tehnikuma un tā priekšteču – Aizupes Meža tehnikuma un Ogres Meža tehnikuma - absolventu. Ņemot vērā tehnikumā notikušās pārmaiņas pēdējo gadu laikā, nolēmām, ka šis būtu īstais brīdis darbiniekus uzaicināt šeit, lai viņi var ieraudzīt savu bijušo mācību iestādi pavisam citā veidolā," norāda E.Linde.


Ar Ogres tehnikumu un tā pieredzi mežsaimniecības speciālistu sagatavošanā iepazīstināja OT direktore Ilze Brante. 


OT direktore informēja sanāksmes dalībniekus, ka no šī gada 1.septembra Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļā audzēkņi tiks uzņemti jaunā izglītības programmā "Spēkratu mehāniķis". Līdz šim Ogres tehnikums sagatavoja meža mašīnu mehāniķus, bet tagad audzēkņu perspektīvas pēc tehnikuma absolvēšanas kļūs daudzveidīgākas. "Pirmajā un otrajā kursā audzēkņi apgūs kopīgu programmu, bet, sākot ar trešo kursu, varēs izvēlēties specializāciju meža tehnikā, lauksaimniecības tehnikā vai ceļu būves tehnikā," jaunās programmas priekšrocības skaidro I.Brante.


No 2019.gada 1.septembra Ogres tehnikumā tiks iekļauta arī Valmieras tehnikuma Rankas struktūrvienība, kur uz vietas pēc uzņēmēju pieprasījuma tiks sagatavoti arī ar mežistrādi un koka izstrādājumu izgatavošanu saistīti speciālisti.


Jauno speciālistu sagatavošana ir ļoti būtiska nozares attīstībai. Sanāksmes gaitā tika aktualizēts  mežkopības darba veicēju trūkums, kas tiek uzskatīts par vienu no riskiem sekmīgas meža kopšanas un atjaunošanas darbības veikšanai. 


Lai motivētu darbiniekus arī turpmāk godprātīgi veikt savu darbu, pirmoreiz notika apbalvojumu pasniegšana divās nominācijās  - "Meža atjaunošana" un "Meža kopšana". Balvu "Izcils meža atjaunošanas rezultāts 2018" saņēma Ziemeļkurzemes mežkopības komanda, bet balvu "Izcils meža kopšanas rezultāts 2018" – Dienvidkurzemes mežkopības komanda.


Mežkopju moto ir "Komandas uzvaru kaldina katrs tās dalībnieks un individuālu panākumu pamatā ir arī komandas darbs". Ļaujot paraudzīties uz komandas darba nozīmi arī pavisam citā jomā, kā sanāksmes īpašais viesis tika uzaicināts jauniešu kora "Balsis" diriģents Ints Teterovskis, mežiniekiem sniedzot arī patīkamus atpūtas mirkļus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43320

2019. gada 22. februārī, 00:00, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet