Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi tiekas ar izdevuma "Bērzs" autoru Ēriku Hānbergu Foto

27.februārī Ogres tehnikumā (OT) viesojās rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs un apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis.

Uz tikšanos bija ieradušies Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību saimniecības nodaļas 1. un 4.kursa audzēkņi, kā arī pedagogi.


Kā atklāja J.Visockis, tikšanās galvenais iemesls ir topošo mežsaimnieku iepazīstināšana ar 2018.gadā izdevniecībā "Jumava" izdoto grāmatu "Bērzs", kas tapusi sadarbībā ar AS "Latvijas finieris". Viņš uzsvēra, ka grāmatu izdevējiem un mežsaimniekiem ir daudz kas kopīgs, jo papīru, uz kura drukā grāmatas, iegūst no koksnes, kas tiek izaudzēta Latvijas mežos.


Akciju sabiedrība "Latvijas finieris" sadarbībā ar zinātniekiem un mežsaimniekiem divdesmit gadus strādāja, lai veicinātu kvalitatīvu bērzu audzēšanu. Grāmata ir šī darba rezultāts.


"Grāmata noderēs ne tikai zinātnieku ieteikumu un praktisko padomu gūšanai, kā zemniekam savā saimniecībā pareizi audzēt bērzus, bet tā arī būs interesanta lasāmviela visai ģimenei. Māmiņa tur atradīs dzejoļus par bērziem, tēti aizraus piedzīvotie mednieku stāsti bērzu birzīs, bet bērni sajūsmināsies par meža dzīvo radībiņu fotogrāfijām," grāmatas saturā ievirzīja autors.


E.Hānbergs aicināja topošos mežsaimniekus racionāli izmantot savās vai vecāku saimniecībās neapstrādātos zemes pleķīšus un stādīt tajos bērzus. Pēc 40 vai 50 gadiem, pārvēršot šos bērzus finiera klučos, koku īpašnieki varēs gūt iespaidīgu peļņu. 


Šī jau ir otrā grāmata, kas iznākusi sadarbībā ar AS "Latvijas finieris". Pirms vairākiem gadiem pie lasītājiem nonāca Ērika Hānberga kopā ar žurnālistu Aivaru Berķi sarakstītā grāmata "Finieris ikdienā un apbrīnā". Šogad vēl plānots izdot Aivara Berķa un zinātnieka Andra Ziemeļa kopīgi veidoto grāmatu "No sarkofāga līdz tankkuģim".


Izdevniecība "Jumava" izdod daudz un dažādu grāmatu, tajā skaitā arī izdevumu "Latvijas leģendas". Gatavojoties mūsu valsts simtajai gadadienai, apgāds "Jumava" nolēma Latvijas jaunajai paaudzei — latviešu tradīciju pārmantotājiem — pastāstīt par 100 leģendārām Latvijas personībām un notikumiem. Šajā sērijā iznākušas jau astoņas grāmatas, un to izdošana tiks turpināta. Plānots, ka grāmatas varēs lasīt arī digitālā veidā. Vienu no "Latvijas leģendu" izdevumiem J.Visockis dāvināja asprātīgākajam jautru atgadījumu jeb omulību stāstītājam. Uz omulību stāstīšanu rosināja Ēriks Hānbergs, kurš vada Omulību klubiņu.


"Jumavas" jaunāko izdevumu klāstā ir grāmata "Ogres kultūras pieminekļi" un fotoalbums "Ķeguma novads", kam ir kultūrvēsturiska vērtība.


"Šobrīd informāciju mēs pārsvarā iegūstam ar informatīvo tehnoloģiju palīdzību. Grāmatas, protams, nāk no citiem gadsimtiem, bet tās vienmēr būs vajadzīgas. Grāmatas ir un būs," norādīja J.Visockis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43360

2019. gada 28. februārī, 13:10, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet