Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma audzēkņi tiekas ar NATO karavīriem Foto

13.martā Ogres tehnikumā viesojās NATO karavīri no Kanādas vadītās starptautiskās kaujas grupas, kas bāzējas Ādažos.

Kapteinis  Kristofers Leone (Christopher Leone) iepazīstināja jauniešus ar NATO vēsturi, organizācijas izveidošanas nepieciešamību un Latvijas vietu tajā.


Pēc prezentācijas viesi uzdeva jauniešiem jautājumus. Zinošākie no OT audzēkņiem saņēma pārsteiguma balvas. OT audzēkņi iztaujāja viesus par kaujas taktiku, ieročiem, mācību simulācijas norisi – kā notiek šaušana, kā var uzzināt, ka ienaidnieks ir gājis bojā.


Viesi audzēkņiem ļāva arī izmēģināt NATO karavīra ekipējumu.


Uz tikšanos ar NATO karavīriem bija ieradusies arī Ogres tehnikuma jaunsargu vienība. "Ogres tehnikumam jau ilgus gadus izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu. Tā bija audzēkņu iniciatīva - tehnikumā izveidot jaunsargu vienību. Sagadījās, ka vienlaikus mūs uzrunāja arī jaunsargu instruktors Andris Juškāns, un tā radās iespēja īstenot audzēkņu vēlmi," atklāja Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā  Armanda Auziņa.


Jaunsargu vienība Ogres tehnikumā darbojas pirmo gadu, un tajā iestājušies 20 audzēkņi no dažādām izglītības programmām. Arī meitenēm ir liela interese par darbošanos jaunsargu vienībā.


Nodarbības notiek divas reizes nedēļā. Kā informē vienības instruktors  A.Juškāns, pārsvarā jaunsardzē iestājušies pirmo kursu audzēkņi. Viņu vidū arī jaunieši, kuri pirms mācību uzsākšanas tehnikumā, darbojušies jaunsardzē iepriekšējās mācību iestādēs. 


Jaunsargu vienības dalībnieki apgūst Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātu programmu atbilstoši savam vecumam.


No 14. līdz 17. martam Valgundes pagastā, Kalnciema vidusskolā, norisināsies 3.līmeņa jaunsargu nometne, kurā piedalīsies arī divi OT vienības dalībnieki. Savukārt jūnijā plānota OT jaunsargu nometne kopā ar NATO karavīriem Ādažu militārajā bāzē.


Lai jaunsargi varētu trenēties, viņiem iedalītas telpas OT ēkā Meža prospektā 13. "Veidojam un paplašinām jaunsardzes kustību, jo no nākamā mācību gada tehnikuma audzēkņi apgūs arī valsts aizsardzības mācību. Tā tiks īstenota kā pilotprojekts, kurā iesaistīsies arī Ogres tehnikums. Valsts aizsardzības mācību apgūs četras grupas vienreiz mēnesī astoņas stundas," norāda A.Auziņa. 


Direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā uzsver, ka valsts aizsardzības mācība jauniešiem ir ļoti noderīga programma, jo tā ir orientēta ne tikai uz pilsoniskajām, bet arī fiziskajām aktivitātēm, palīdz attīstīt kritisko domāšanu. Jaunieši, apgūstot valsts aizsardzības mācību, iegūs daudzas dzīvei noderīgas prasmes un zināšanas, kā arī, izvēloties militāro karjeru, varēs to saistīt ar tehnikumā iegūto kvalifikāciju. Arī tad, ja jaunieši pēc tehnikuma absolvēšanas vēlēsies iesaistīties zemessardzē, šīs zināšanas viņiem noderēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43455

2019. gada 14. martā, 00:00, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>xa xa • 2019. gada 14. martā, 14:54
Beidz te smirdēt, putina izkārnījums! Esi nedaudz aizkavējies šaizemē.
ха ха • 2019. gada 14. martā, 14:11
>>>šodien,12.55:- Ну что ты-Ганс- так расстроился? Видимо все ты понимаеш. Никуда ты от меня не денешся. Да, да.
>xa xa • 2019. gada 14. martā, 12:55
PRESTUPĻEŅIJEM JAVĻAJETSA tas, ka tādi utaini vatņiki kā tu vēl te brīvi staigā pa Latviju un vēl nav izlaisti caur skursteni. Bet tas līdz laikam. Reiz visus atkritumus aizvāks kur pienākas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet