Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma muzikālais talantu šovs "O Faktors" kļūst par tradīciju Foto

2.aprīlī Ogres novada Kultūras centrā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) rīkotais muzikālais talantu šovs "O Faktors", kurā vienu no žūrijas simpātiju balvām ieguva OT Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas 1.kursa audzēknis Denijs Jorens Grieze.

Tradīcija – Ogres tehnikumā veidot muzikālo talantu šovu - aizsākās pagājušajā mācību gadā. Tā nosaukums radās Latvijas TV muzikālā šova "X Faktors" iespaidā, Ogres tehnikuma interpretācijā kļūstot par talantu šovu "O Faktors". Šova dalībnieki ir talantīgi audzēkņi no visas Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm. Lai gan jaunie talanti sacenšas par balvām un žūrijas atzinību, tomēr pasākuma galvenais mērķis ir veicināt interešu izglītību jauniešu vidū, lai viņi brīvajā laikā mācītos dziedāt, spēlēt mūzikas instrumentus, piedalītos ansambļos, koros un vispusīgi sevi attīstītu.


Tiem jauniešiem, kuri vēlas  izkopt savus talantus, noderīgi uzklausīt žūrijas vērtējumu. Šoreiz jaunos talantus vērtēja dziedātājs Nikolajs Puzikovs un Aivo Oskis, sniedzot jauniešiem vērtīgus padomus tālākajā izaugsmē.


Arī abiem žūrijas locekļiem ir šovu pieredze. Aivo Oskis bija viens no 12 finālistiem pirmajā Latvijas TV šovā "X Faktors" 2017.gadā, bet gadu vēlāk dziedātājs šādā pašā konkursā piedalījies Lietuvā. Savukārt Nikolajs Puzikovs plašāku popularitāti ieguva 2010. gadā, sasniedzot finālu LNT šovā "O Kartes akadēmija".


Viskuplākais dalībnieku pulks muzikālajā talantu šovā "O Faktors" bija no Ogres tehnikuma, ko pārstāvēja  jauktais koris, vokālais ansamblis, vokāli instrumentālais ansamblis, instrumentālā grupa "Evacuation plan", solisti Ainārs Krastiņš un Denijs Jorens Grieze.


OT talantiem par žūrijas labvēlību nācās sacensties ar solistēm Kitiju Ģeidāni un Āriju Ivoni (Malnavas koledža), Anastasiju Atkačovu (Jelgavas tehnikums), bundzinieku Gustavu Stradiņu (Bulduru Dārzkopības vidusskola), duetu  Renāti Zāli un Ervīnu Ružu (Kandavas Lauksaimniecības tehnikums Saulaines teritoriālā struktūrvienība), TRIO (Saldus tehnikums), Jelgavas Tehnikuma vokāli instrumentālo ansambli un grupu "Sudraba putni" no Smiltenes tehnikuma.  


"Mūsu tehnikuma audzēkņi šajā konkursā piedalās pirmo reizi. Nolēmām to darīt tāpēc, lai jaunieši gūtu papildu pieredzi uzstāties publikas priekšā, jo tuvojas Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu radošais pasākums "Radi, rādi, raidi! 2019" ," saka Saldus  tehnikuma direktora vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Māra Vāce. "Ogres tehnikuma iniciatīvu rīkot šādu talantu konkursu vērtēju ļoti atzinīgi. Dalībnieku pulks, kas ieradies uz konkursu, liecina, ka jauniešiem šis pasākums patīk. Tā ir iespēja izkopt savu talantu."


Smiltenes tehnikuma Veterinārmedicīnas programmas 2.kursa audzēkne Astra Anna Mizare atklāja, ka piedāvājumu piedalīties konkursā vokāli instrumentālais ansamblis "Sudraba putni" uztvēris ar sajūsmu, jo pagājušajā gadā dibinātais kolektīvs ļoti vēlas spēlēt ne tikai savā mācību iestādē, bet arī ārpus tās.


Pēc visu priekšnesumu noklausīšanās žūrija paziņoja savu lēmumu, nosakot divus dalībniekus, kuri ieguvuši Žūrijas simpātiju balvu. Šo balvu ieguva Jelgavas tehnikuma instrumentālais ansamblis un solists, OT Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas 1.kursa audzēknis, topošais mežsaimniecības  tehniķis Denijs Jorens Grieze.


"Protams, biju nedaudz satraucies, bet zvaigznes nostājās īstajās vietās un viss izdevās," pēc balvas saņemšanas atklāja Denijs, kurš šovā piedalījās arī vokālā ansambļa sastāvā.


Žūrija augstu novērtēja jaunā talantīgā dziedātāja uzstāšanos, uzverot, ka tas bija viens no labākajiem priekšnesumiem šovā, novēlēja turpināt mūziķa ceļu un ieteica piedalīties nākamajā TV realitātes šova "X Faktors" konkursā. 


Konkursa dalībniekus un viņu pedagogus sveica OT direktore Ilze Brante, sakot paldies konkursantiem un viņu pedagogiem, kuri strādājuši ar talantīgajiem audzēkņiem. Īpašu paldies par ieguldījumu talantu šova organizēšanā saņēma OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, interešu izglītības pedagogi Liene un Reinis Grīnhofi.


"Šeit  mēs redzam apliecinājumu, cik talantīgi audzēkņi mācās profesionālās izglītības iestādēs. Neapskaužu žūriju, kurai būs jāizvēlas iespaidīgākais sniegums, jo man šķiet, ka katrs priekšnesums bija vienreizējs un neatkārtojams. Novēlu visiem dalībniekiem attīstīt dabas doto talantu, kas līdz ar profesionālajām zināšanām ir viņu bagātība," sacīja I.Brante. 


Visi izpildītāji saņēma Pateicību par dalību muzikālajā šovā "O Faktors 2019", pavasara ziedus un Zemgales kulinārā mantojuma našķi.


"Tas ir viens no labākajiem konkursiem, kuros es pēdējā laikā esmu piedalījies kā vērtētājs. Biju ļoti pārsteigts, ka mums ir tik daudz talantīgu jauniešu," atzina N.Puzikovs.  Savukārt A.Oskis pateicās jauniešiem par drosmi un uzdrīkstēšanos piedalīties konkursā, kā arī uzteica publiku, kura atbalstīja šova dalībniekus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43590

2019. gada 3. aprīlī, 20:16, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ēriks • 2019. gada 4. aprīlī, 20:24
Vai Tu tur biji ?
cilveks • 2019. gada 4. aprīlī, 12:40
Sausmas jau no tiem dziedatajiem VEMT GRIBAS.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet